Arkońska Business Park

2009-02-04 14:25
Arkońska Business Park
Autor: Jones Lang LaSalle I etap kompleksu Arkońska Business Park został oddany do użytku w 2008 roku

Na terenie kompleksu Arkońska Business Park ruszyła II faza prac budowlanych. Po ukończeniu podziemnych pięter, gdzie mieścić się będzie parking, rozpoczęły się prace na wyższych kondygnacjach.

Arkońska Business Park to zespół pięciu 5-kondygnacyjnych budynków biurowych, których łączna powierzchnia wyniesie niemal 30 000 m2. Kompleks mieści się w Gdańsku, u zbiegu ulic Arkońskiej i Śląskiej. W pierwszym etapie budowy zostały oddane do użytku dwa budynki A1 i A2, o łącznej powierzchni użytkowej 11 250 m2. W połowie ubiegłego roku obydwa budynki zostały całkowicie wynajęte.
Projekt Arkońskia Business Park powstał w pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. Fasady budynków to kombinacja szkła, aluminium i cegły klinkierowej. Przestrzenie wewnętrzne będzie można dowolnie aranżować dzięki podwieszanym sufitom i dystansowym podłogom. Oprócz 5 kondygnacji naziemnych w budynkach powstanie podziemny parking.
Oddanie do użytku kompleksu Arkońska Busines Park II planowane jest jeszcze w tym roku. Została już zawarta pierwsza umowa najmu na 2300 m2.
Inwestorem i deweloperem kompleksu jest firma Torus Inwestycje sp. z o.o. sp.k.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej