Zmiany w VAT bez tajemnic! Murator zaprasza na bezpłatny webinar z ekspertami ENODO Advisors

2023-11-16 9:27
Bezpłatny webinar z ENODO Advisors
Autor: ENODO Advisors

Masz wątpliwości dotyczące stawki VAT, gdy chodzi o budynki zbiorowego zamieszkania? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu online z ekspertami ENODO Advisors w dniu 16 listopada 2023 r., a wszystko stanie się jasne. Już dziś zapisz się na webinar i pogłęb swoją wiedzę o podatkach dla firm.

Jaka stawka VAT na budynki zbiorowego zamieszkania? Wyjaśnią eksperci ENODO Advisors

Do tej pory w przypadku budynków zamieszkania zbiorowego stosowało się preferencyjną stawkę VAT 8%. Teraz jednak zmienia się to na niekorzyść podatników – jak pokazuje orzecznictwo organów skarbowych, budowa czy remont takich obiektów mają być obciążone podstawową stawką VAT. Będzie to miało daleko idące konsekwencje – mowa o tysiącach budynków takich jak domy studenckie, internaty, więzienia i areszty. Już dziś jednak zmiana ta wprowadza chaos i budzi liczne wątpliwości.

Jak w tej sytuacji ustalić właściwą stawkę VAT? Jakie będą skutki zmian dla firm? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ENODO Advisors podczas bezpłatnego szkolenia online 16 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 10.00. Rejestracja na wydarzenie już jest otwarta. Podczas spotkania online na podstawie doświadczeń Zespołu ENODO zostaną szczegółowo omówione kwestie takie jak:

  • Jakie są kryteria zastosowania 8% stawki VAT na budynki zbiorowego zamieszkania?
  • Niejasna przesłanka stałości zamieszkania – istota problemu
  • Koniec pozytywnej linii interpretacyjnej i jej wpływ na biznes
  • Analiza i wnioski z najważniejszych orzeczeń sądów administracyjnych
  • Jakie są sposoby na zabezpieczenie pozycji podatkowej?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy szczególnie dyrektorów finansowych, księgowych, doradców podatkowych i osób zajmujących się podatkami w firmie. Szkolenie poprowadzą: Piotr Litwin, Doradca podatkowy, Partner w ENODO Advisors i Tomasz Kowalczyk, Doradca podatkowy, Dyrektor w ENODO Advisors.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej