Zmiany w VAT bez tajemnic! Murator zaprasza na bezpłatny webinar z ekspertami ENODO Advisors

2023-11-16 9:27
Bezpłatny webinar z ENODO Advisors
Autor: ENODO Advisors

Masz wątpliwości dotyczące stawki VAT, gdy chodzi o budynki zbiorowego zamieszkania? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu online z ekspertami ENODO Advisors w dniu 16 listopada 2023 r., a wszystko stanie się jasne. Już dziś zapisz się na webinar i pogłęb swoją wiedzę o podatkach dla firm.

Jaka stawka VAT na budynki zbiorowego zamieszkania? Wyjaśnią eksperci ENODO Advisors

Do tej pory w przypadku budynków zamieszkania zbiorowego stosowało się preferencyjną stawkę VAT 8%. Teraz jednak zmienia się to na niekorzyść podatników – jak pokazuje orzecznictwo organów skarbowych, budowa czy remont takich obiektów mają być obciążone podstawową stawką VAT. Będzie to miało daleko idące konsekwencje – mowa o tysiącach budynków takich jak domy studenckie, internaty, więzienia i areszty. Już dziś jednak zmiana ta wprowadza chaos i budzi liczne wątpliwości.

Jak w tej sytuacji ustalić właściwą stawkę VAT? Jakie będą skutki zmian dla firm? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ENODO Advisors podczas bezpłatnego szkolenia online 16 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 10.00. Rejestracja na wydarzenie już jest otwarta. Podczas spotkania online na podstawie doświadczeń Zespołu ENODO zostaną szczegółowo omówione kwestie takie jak:

  • Jakie są kryteria zastosowania 8% stawki VAT na budynki zbiorowego zamieszkania?
  • Niejasna przesłanka stałości zamieszkania – istota problemu
  • Koniec pozytywnej linii interpretacyjnej i jej wpływ na biznes
  • Analiza i wnioski z najważniejszych orzeczeń sądów administracyjnych
  • Jakie są sposoby na zabezpieczenie pozycji podatkowej?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy szczególnie dyrektorów finansowych, księgowych, doradców podatkowych i osób zajmujących się podatkami w firmie. Szkolenie poprowadzą: Piotr Litwin, Doradca podatkowy, Partner w ENODO Advisors i Tomasz Kowalczyk, Doradca podatkowy, Dyrektor w ENODO Advisors.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej