Budownictwo i mieszkalnictwo w nowo powstałym Ministerstwie Rozwoju i Technologii z nowym szefem

2021-10-26 15:54
 Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Autor: gov.pl 12 sierpnia 2021 utworzono Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które zajmie się m.in. budownictwem i mieszkalnictwem

Rada Ministrów 12 sierpnia 2021 powołała Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Powstało ono w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Nowemu ministerstwu podlega budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo. Zmiany w rządzie z 26 października 2021 wprowadziły nowego szefa do tego resortu.

Przypomnijmy, że do stycznia 2018 budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo przypisane były do Ministerstwa Infrastruktury. Po zmianach działy te przypisano do Ministerstwa Rozwoju (potem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju). Rekonstrukcja rządu (2020) zaowocowała nowym resortem – Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii i nowymi osobami odpowiedzialnymi za obszar budownictwa.

Rada Ministrów powołała 12 sierpnia 2021 Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które powstało z przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Do 26 października na jego czele stał premier Mateusz Morawiecki, który w tym dniu przekazał władztwo nad resortem Piotrowi Nowakowi

Za budownictwo, zagospodarowanie przestrzenne i mieszkalnictwo w nowym ministerstwie odpowiada do tej pory sekretarz stanu Piotr Uściński, powołany na to stanowisko 26 sierpnia 2021. Być może nowy szef dokona zmian kierownictwie ministerstwa.  

Piotr Uściński

Autor: MRiT

Piotr Uściński odpowiada w Ministerstwie Rozwoju i Technologii za budownictwo

Piotr Uściński (rocznik 1977) ukończył inżynierię komputerową i elektronikę na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Akademię Menedżerską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (podyplomowo). Jest także absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie ukończył kierunek psychologia biznesu. W CV ma także studia MBA.

Przez 17 lat był samorządowcem na różnych szczeblach, starosta wołomiński w latach 2010-2014. Prowadził własną działalność gospodarczą i zarządzał spółkami prawa handlowego. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej