Budownictwo i mieszkalnictwo w nowo powstałym Ministerstwie Rozwoju i Technologii z nowym szefem

2021-10-26 15:54
 Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Autor: gov.pl 12 sierpnia 2021 utworzono Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które zajmie się m.in. budownictwem i mieszkalnictwem

Rada Ministrów 12 sierpnia 2021 powołała Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Powstało ono w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Nowemu ministerstwu podlega budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo. Zmiany w rządzie z 26 października 2021 wprowadziły nowego szefa do tego resortu.

Przypomnijmy, że do stycznia 2018 budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo przypisane były do Ministerstwa Infrastruktury. Po zmianach działy te przypisano do Ministerstwa Rozwoju (potem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju). Rekonstrukcja rządu (2020) zaowocowała nowym resortem – Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii i nowymi osobami odpowiedzialnymi za obszar budownictwa.

Rada Ministrów powołała 12 sierpnia 2021 Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które powstało z przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Do 26 października na jego czele stał premier Mateusz Morawiecki, który w tym dniu przekazał władztwo nad resortem Piotrowi Nowakowi

Za budownictwo, zagospodarowanie przestrzenne i mieszkalnictwo w nowym ministerstwie odpowiada do tej pory sekretarz stanu Piotr Uściński, powołany na to stanowisko 26 sierpnia 2021. Być może nowy szef dokona zmian kierownictwie ministerstwa.  

Piotr Uściński

Autor: MRiT

Piotr Uściński odpowiada w Ministerstwie Rozwoju i Technologii za budownictwo

Piotr Uściński (rocznik 1977) ukończył inżynierię komputerową i elektronikę na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Akademię Menedżerską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (podyplomowo). Jest także absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie ukończył kierunek psychologia biznesu. W CV ma także studia MBA.

Przez 17 lat był samorządowcem na różnych szczeblach, starosta wołomiński w latach 2010-2014. Prowadził własną działalność gospodarczą i zarządzał spółkami prawa handlowego. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej