Złote Medale BUDMY 2022. Poszukaj na BUDMIE nagrodzonych produktów

2022-01-26 19:47
Złote medale Budma 2022
Autor: MTP

Co roku o Złote Medale na targach BUDMA ubiega się wiele produktów, ale tylko nielicznym przypada ta prestiżowa nagroda za innowacyjność i jakość. Złote Medale przyznaje się wcześniej, by podczas targów można było dotrzeć do wyróżnionych wyrobów. Na BUDMIE 2022 znajdziemy 26 laureatów Złotego Medalu MTP.

Jury, które wybrało laureatów Złotego Medalu BUDMY 2022 przyznało, że miało niezwykle ciężkie zadanie. Wszystkie zgłoszone bowiem do konkursu produkty reprezentowały ciekawe i nowoczesne rozwiązania, a o ostatecznym werdykcie często zdecydowały niewielkie szczegóły. Ostatecznie Sąd Konkursowy Złotymi Medalami MTP nagrodził  26 produktów Targów BUDMA 2022 oraz INTERMASZ 2022.

Złote Medale MTP są równorzędne. Poniżej Złote Medale przyznane na BUDMIE 2022 w kolejności alfabetycznej (w nawiasie producent).

Złoty Medal BUDMA 2022

 • Aluminiowe okno dachowe ALUSKY PLUS HI

Aluminiowe okno dachowe Alusky to nowość na rynku okien dachowych. Rozwiązanie dla wymagających inwestorów, dla których istotna jest wysoka jakość produktu, jego trwałość i funkcjonalność. Przykład połączenia właściwości konstrukcji i szyb zespolonych w celu stworzenia okien o bardzo niskiej przenikalności cieplnej Uw=0,8 W/m²K . Ich struktura oparta jest na wielokomorowych profilach wypełnionych na zewnątrz i wewnątrz termoizolacją. Okno w standardzie zostało również wyposażone w pakiet trzyszybowy, a zastosowanie czterech uszczelek odpornych na promienie UV i niską temperaturę pozwoliło uzyskać doskonałą szczelność. (Alusky Sp. z o.o.)

 • Asta schody modułowe

Charakteryzuje je prostota, która nadaje wnętrzu charakter oraz minimalizm. Ich największą zaletą jest modułowa konstrukcja, która dzięki wielu wariantom może zostać zastosowana w niemal każdej sytuacji. Do wyboru: 14 konfiguracji podestów i zabiegów oraz 5 rodzajów barierek. Dowolność w konfigurowaniu schodów, ich odporność na warunki atmosferyczne i atrakcyjny design są najczęstszym powodem, dla którego klienci decydują się na wybór tego produktu. (TLC Sp. z o.o.)

 • Bezrozpuszczalnikowy polimocznik aplikowany na zimno HYPERDESMO COLD CURE POLYUREA 2K ZERO

Niepokojące prognozy w zakresie zmian klimatu sprawiają, że również branża producentów płynnych hydroizolacji musi się zmieniać. HYPERDESMO COLD CURE POLYUREA-2K ZERO jest tego dowodem. Brak zawartości rozpuszczalnika, śladowa zawartość LZO, zawartość 100% ciał stałych i ledwie wyczuwalny zapach, a jednocześnie łatwa aplikacja, szybki proces wiązania i najwyższa klasa trwałości! (ALCHIPOLSKA Sp. z o.o.; Producent: Alchimica S.A.)

 • Blachodachówka modułowa płaska Como                

Płaska blachodachówka modułowa Como to produkt, który całkowicie zmienia podejście do estetyki dachu. Przekraczanie kolejnych barier w procesie produkcji pozwoliło zaimplementować w Como szereg autorskich, opatentowanych rozwiązań, które w sposób spektakularny przyczyniły się do jej ostatecznego wyglądu, a także łatwości montażu. (BUDMAT Bogdan Więcek)

 • Drzwi płycinowe w drewnie            

Są w pełni zautomatyzowane, a innowacyjne rozwiązania takie jak kontrola dostępu za pomocą odcisku palca, zapewni bezpieczeństwo. Staranność wykonania wraz z najlepszym drewnem dębowym na pewno zadowoli najbardziej wymagających klientów. (EKO-OKNA S.A. )

 • Drzwi wyprodukowane w technologii Absiglass – materiału konstrukcyjnego nowej generacji              

Drzwi produkowane w autorskiej technologii Absiglass. Niezależnie czy patrzymy na nie przez pryzmat ekologii czy naszych rachunków za prąd. W każdym z tych aspektów wygrywają czy to dzięki użyciu materiałów podatnych recyklingowi, czy to poprzez odejście od drewna kończąc na nie przepuszczaniu ciepła na zewnątrz budynku. Ponadto dzięki zastosowanym polimerom stworzono drzwi kompletnie nie reagujące z otoczeniem. Niezależnie od tego czy chcemy zamontować je w Jakucku gdzie silne mrozy będą próbowały dać im się we znaki czy też myślisz o obszarach plażowych, gdzie sól i piasek w połączeniu z temperatura pokonały już niejedne drzwi. Te drzwi mają również certyfikat antywłamaniowości. (CRYSTAL Sp. z o.o.)

 • Drzwi zewnętrzne PREDATOR         

Nowoczesne drzwi zewnętrzne VINTAGE są wykonane z unikatowego specjalnie wyselekcjonowanego forniru dębowego w którym występują duże przebarwienia kolorystyczne, sęki, błyszcz, naturalne pęknięcia i ubytki w drewnie wypełnione czarną ozdobną masą. (Szostak Krzysztof DOORSY)

 • Drzwi zewnętrzne VINTAGE          

Podobnie jak drzwi PREDATOR drzwi VINTAGE wykonane z unikatowego specjalnie wyselekcjonowanego forniru dębowego z niepowtarzalną strukturą. (Szostak Krzysztof DOORSY)

 • Elastyczna maskownica do profili oświetleniowych serii Gamma      

Maskownica do profili oświetleniowych to nowoczesne i designerskie wykończenie wnętrza pozwalające na tworzenie linii świetlnych na sufitach i ścianach. Innowacyjna technologia nadająca elastyczność umożliwia łatwe przycięcie to pożądanego kształtu w przeciwieństwie do twardych, nieplastycznych maskownic konkurencji. Produkt jest sprzedawany na rolce o długości wymaganej przez klienta, a nie w prostych odcinkach paru metrowych, co pozwala na zrobienie łączenia maskownicy w miejscach wymaganych a nie narzuconych przez produkcyjnie cięcia. Absolutnie unikatową cechą maskownicy jest brak prześwietleń, czyli braku widocznych pojedynczych punktów LED. Niska cena w połączeniu z szerokim zasobem możliwości aranżacji profilu maskującego we wnętrzach to powody, coraz częstszego wyboru przez klientów, architektów i wykonawców. (ALTEZA Sp. z o.o.)

 • Energeto Neo - Okno Przyszłości       

Okna Energeto Neo to wyraźnie mocne kąty i geometryczna architektura. To system prosty, symetryczny, kubistyczny. Jeżeli do owego kształtu dodamy doskonałe parametry termoizolacyjne oraz sprostanie wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem – mamy idealnie okna wpisujące się do salonów, holów i sypialni, a także do wszystkich innych wnętrz gdzie minimalistyczny design spotyka nowoczesną technologię. (Fabryka Okien i Drzwi MIROX Sp. z o.o.)

 • Grenton Multisensor           

Multisensor jest innowacyjnym produktem, który rozszerza możliwości Systemu Smart Home Grenton. To zestaw wielu czujników w jednym urządzeniu, które monitorują kluczowe parametry budynku oraz integrują się ze sprzętem RTV. Dzięki niemu na bieżąco monitorujemy m.in. poziom wilgotności, CO2 czy hałasu i możemy szybko wykryć ewentualne problemy. Jego elegancki design pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Wielofunkcyjny, intuicyjny w obsłudze, kompaktowy – to największe zalety tego produktu. (GRENTON Sp. z o.o.)

 • Innowacyjne oprogramowanie powtórnego przeliczania algorytmów optymalizujących w czasie rzeczywistym w centrum tnąco – obróbczym do profili z PVC       

SC-220/40 z technologią powtórnej optymalizacji. Technologia to rozbudowany algorytmem umożliwiający dokonanie ponownych przeliczeń i analiz listy cięć, celem wykorzystania profili stanowiących różnej długości odpady produkcyjne (niekoniecznie odpady użyteczne). Zasada działania oprogramowania polega na ciągłej analizie i przebudowie przygotowanej optymalizacji w czasie rzeczywistym pod kątem wykorzystania profili odpadowych nie uwzględnionych w pierwotnej optymalizacji. (MURAT; Producent: HEFFNER)

 • ISO-BLOCO HYBRATEC          

Nowa wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ze zintegrowaną zaporą foliową ISO-BLOCO HYBRATEC wyposażona jest w technologię hybrydową. Technologia ta łączy szczelność powietrzną i na zacinający deszcz, jako atrybuty folii z elastycznością i zdolnością przejmowania ruchów o wysoko wartościowym MF 1 przetestowanych i certyfikowanych taśm wielofunkcyjnych. Z wsp. a = 0,00 m3 taśma w obszarze wewnętrznym jest w 100% szczelna a zatem brak strat ciepła. W obszarze funkcjonalnym wykazuje wysokie wartości izolacji cieplnej i akustycznej a w obszarze zewnętrznym jest odporna na zacinający deszcz (1050 Pa). (ISO-CHEMIE GmbH)

 • Kiilto KeraPr        

Jednoskładnikowa, szybkoschnąca membrana hydroizolacyjna nowej generacji na bazie kauczuku. Wzmocniona mikrowłóknami. Łatwa do aplikacji ręcznej i natryskowej. Do zastosowania wewnątrz, w pomieszczeniach mokrych. Końcową grubość membrany można zmierzyć bez uszkadzania powłoki. Aplikacja maszynowa umożliwia zakończenie prac w ciągu 1 godziny (nanoszenie kolejnej warstwy nie wymaga czekania na wyschnięcie poprzedniej). Oznakowanie CE, homologacja ETA, niska emisyjność LZO. Skandynawski atest M1. (KIILTO POLSKA Sp. z o.o.; Producent: KIILTO OY)

 • Kominek wentylacyjny grawitacyjny AIR JET 125 i 160

Kominek wentylacyjny grawitacyjny AIR JET 125 i 160 wykonany z tworzywa barwionego w masie. Zaprojektowany przez Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa, specjalistów od optymalizacji przepływów w samolotach. Wydajność dopracowana do perfekcji. 100% szczelny przy najkorzystniejszym górnym wylocie powietrza. Podwójna kontrola skraplania się wody wewnątrz kominka: odprowadzenie kondensatu, ocieplenie pianka PUR o współczynniku 0,025 W/mK. Niezależna poziomica do prawidłowego poziomowania kominka na dachu. Łatwy i szybki montaż. (Przedsiębiorstwo TOOLCO Kazimierz Mitroszewski)

 • Okno dachowe greenView FTP-X P50         

Okno skonstruowane z myślą o środowisku, klimacie i w trosce o przyszłe pokolenia. Nowe rozwiązania konstrukcyjne, oraz zastosowane modyfikacje wpływają na jego wysoką termoizolacyjność. Specjalnie zbudowany pakiet szybowy P50 podnosi bezpieczeństwo, komfort mieszkania i użytkowania okna. Nowy design oblachowania i nowoczesna klamka dopełniają produkt, aby mógł stawić czoło zmieniającej się gwałtownie aurze. (FAKRO Sp. z o.o.)

 •  Panel dachowy IRON Click     

Panel dachowy IRON Click to nowoczesny, innowacyjny produkt klasy premium. IRON Click, podobnie jak wszystkie produkty firmy Budmat, charakteryzuje się niespotykaną nigdzie indziej estetyką i precyzją wykonania, dbałością o detale oraz niepowtarzalnym wyglądem, a wszystko to dzięki zastosowanym autorskim rozwiązaniom technicznym. Dedykowane obróbki, wiele wariantów wykończenia oraz bogata kolorystyka pozwala z łatwością dobrać właściwości paneli do charakteru budynku oraz gustu i potrzeb Klienta. (BUDMAT Bogdan Więcek)

 • Ploter strunowy serii WoolMaster służący do wycinania spadków dachowych z wełny mineralnej      

Urządzenia WoolMaster zostały stworzone na bazie ploterów strunowych serii XTR PRO, jednakże mają unikalne cechy, które umożliwiają klientom szybkie i precyzyjne wycinania spadków dachowych z wełny mineralnej. Dzięki świetnemu stosunkowi ceny do możliwości teraz już nawet niewielkie firmy będą w stanie samodzielnie wycinać coraz bardziej popularne spadki dachowe z wełny mineralnej - coś co dotychczas musieli zlecać dużym firmom korzystającym z wielokrotnie droższych linii produkcyjnych. (MEGAPLOT J. Wójcicki, M. Jagła Sp.j.)

 • Stała kurtyna dymowa T35KD      

Stałe kurtyny dymowe firmy Blachy Pruszyński znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o dużej powierzchni takich jak hale magazynowe czy centra handlowe. Kontrolują rozprzestrzeniający się pożar poprzez gromadzenie dymu i gazów o temperaturze przekraczającej 600°C. Kurtyny T35KD stanowią stały element systemu oddymiania grawitacyjnego – typ SSB. Rozwiązanie tego typu ma na celu usprawnienie naturalnego ciągu w dolnych częściach obiektów budowlanych. Mocowane są do konstrukcji stalowych nośnych i nienośnych obiektów budowlanych. Wykonywane są z blach trapezowych o minimalnym gatunku stali S250GD, o grubości 0,60 mm i pokrytych obustronnie poliestrową powłoką organiczną, której maksymalna grubość wynosi 35 µm. (PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.)

 • STORK by Filstone         

STORK (kamień + korek) to zrównoważone rozwiązanie, które łączy w sobie różne cechy obu naturalnych materiałów. W porównaniu do rozwiązania konwencjonalnego, STORK umożliwia dwukrotne zwiększenie wykorzystywanej ilości kamienia i, w konsekwencji, redukcję ilości odpadów powstających w procesach obróbki kamienia naturalnego. Połączenie kamienia z korkiem, oprócz izolacji termicznej i akustycznej, pozwala na redukcję masy własnej kamienia o ponad 50%. STORK można stosować w elewacjach wentylowanych, podłogach, okładzinach wewnętrznych, meblach wewnętrznych oraz drzwiach. (FILSTONE)

 • STRAMA PANELS Interior Design            

Panele ścienne STRAMA PANELS Interior Design to idealny produkt do zastosowania w budownictwie modułowym i szkieletowym, doskonały zarówno do wykonania ścian, sufitów jak i poddaszy. Dostępna szeroka gama wzorów i kolorów oklein. Panele ścienne STRAMA PANELS to produkt najwyższej jakości, funkcjonalny i prosty w instalacji, pełniący funkcję zarówno konstrukcyjną jak i wykończeniową. (STRAMA PANELS Sp. z o.o.)

 • System Inteligentnego Domu DEIMIC ONE wersja 3.0         

Alternatywa dla stali żebrowanej, nowoczesny, tańszy od stali produkt wysokiej technologii. Wytrzymałość prętów jest dwukrotnie wyższa w porównaniu do zwykłej stali przy równej średnicy. Pręty kompozytowe nadają się do zastosowań geotechnicznych, górniczych, hydrotechnicznych, tunelingu, w mostach (płyty pomostowe, płyty tramwajowe), do prefabrykatów betonowych, jako wzmocnienia warstw transmisyjnych, kotwy do płyt betonowych, posadzki itd. (DEIMIC Sp. z o.o.)

 • System rynnowy – NIAGARA KWADRATOWA         

System rynien metalowych NIAGARA KWADRATOWA to kompletny system odwadniania. Nowoczesny kształt systemu rynnowego tworzy doskonałe dopełnienie modernistycznych budynków. Stworzony został z myślą o estetyce, funkcjonalności, ale przede wszystkim wytrzymałości. Zachwyca nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również aspektem wizualnym. (PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.)

 • ZACIERACZKA K-600 A      

Zacieraczka K-600 A z zasilaniem akumulatorowym jest nowoczesnym i unikatowym rozwiązaniem w swej branży na skalę światową. Niezależność od źródła prądu oraz brak kabla zasilającego ułatwia i przyśpiesza pracę operatora. W pełni naładowana bateria pozwala na zatarcie do 300 m2 posadzki, a maksymalny czas ładowania wynosi 2,5 - 3 godz. Szybko wymienialna bateria pozwala na pracę ciągłą z przerwami pomiędzy jedną a drugą wymianą baterii. Bateria wykonana jest w technologii li-ion i posiada zabezpieczenia prądowe i termiczna. Taka konstrukcja baterii zapewnia odpowiednią pojemność prądową, a brak tzw. efektu pamięci pozwala na długą i bezawaryjna jej eksploatacje. Zacieraczka K-600 A ma możliwość płynnej regulacji obrotów podczas pracy. Maszyna wyposażona jest w system soft start, który minimalizuje obciążenia dynamiczne i prądowe podczas rozruchu i w znacznym stopniu przyczynia się do wydłużenia żywotność oraz bezawaryjnej pracy zacieraczki. (KREBER MASZYNY BUDOWLANE Sp. z o.o.)

 • Zbiornik BOLT 7000 

Zbiornik BOLT 7000 jest to podziemny, bezciśnieniowy zbiornik wykonywany z polietylenu, produkowany w technologii formowania rotacyjnego, przeznaczony do magazynowania wody deszczowej lub ścieków oraz retencji i odzysku wody deszczowej. Płaska konstrukcja a co za tym idzie niska wysokość zbiornika zapewnia mu łatwość montażu, a specjalnie dobrany kształt oraz użebrowanie ścian bocznych wysoką wytrzymałość w gruncie. Zbiornik ma zintegrowany system podczyszczania dopływającej wody deszczowej oraz możliwość łatwego poboru zgromadzonego medium.(MARSEPLAST Sp. z o.o.)

 • Elektryczna minikoparka JCB 19C-1E  

JCB przoduje w dziedzinie czystej technologii i redukcji emisji szkodliwych substancji. Właśnie dlatego firma JCB wprowadziła E-TEC — nową generację produktów elektrycznych o zerowej emisji w miejscu użytkowania, które nie obniżają wydajności. Nowa minikoparka 19C-1E jest pierwszą w pełni elektryczną minikoparką w branży. Umożliwia całodniową pracę na jednym ładowaniu, zapewniając dostęp do zupełnie nowego świata możliwości. (INTERHANDLER Sp. z o.o.)

Wszystkie opisy produktów, nagrodzonych Złotymi Medalami Budmy 2022 pochodzą od producentów. Pozostawiamy zatem Państwa ocenie ich parametry i funkcje podczas wizyty na targach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej