Złote Medale BUDMY 2017

2016-12-30 12:51
ZŁoty Medal BYDMY 2017
Autor: MTP Sp. z o.o.

Od kilku lat Złote Medale BUDMY są przyznawane jeszcze przed targami, by odwiedzający poznali nagrodzone produkty wcześniej. Ma to ułatwić odnalezienie ich na stoiskach wystawców, otrzymując więcej informacji "z pierwszej ręki". Na BUDMIE 2017 takich produktów jest 26.

ALIVE Kolekcja armatury
JAQUAR AND COMPANY PVT Ltd., Indie
zgłaszający: JAQUAR EUROPE S.R.L.
Oddział w Polsce, Warszawa
pawilon 3 stoisko 60

Armatura serii Alive jest przykładem nowych trendów we wzornictwie. Łącząc łuki z liniami prostymi, przedstawia nowe możliwości, jakie niesie za sobą asymetryczny wzór, co jest odważnym krokiem we wzornictwie i propozycją dla odważnych użytkowników.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Bezszczotkowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki serii DS14/DV14/DS18/DV18/DBL2
HITACHI KOKI Co., Ltd., Japonia
zgłaszający: Hitachi Power Tools Sp. z o.o., Warszawa
pawilon 8A stoisko 2

Wiertarko-wkrętarki serii DS/DV14/18/DBL2 to efekt zastosowania wydajnych, bezobsługowych silników bezszczotkowych w technologii akumulatorowej, gwarantujący użytkownikowi wysoką moc wiercenia i wkręcania dzięki innowacyjnym rozwiązaniom elektronicznej kontroli procesu roboczego, od sterowania przepływem prądu z akumulatora do silnika bezszczotkowego, kontroli termicznej elementów oraz użytkownika przed skutkami nagłych skutków zaklinowania się narzędzia. Gwałtowny wzrost przeciążenia i momentu obrotowego jest neutralizowany przez system RFC lub zaawansowane sprzęgło przeciążeniowe.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz
pawilon 5 stoisko 79 i 80
pawilon 7 stoisko 26

Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky to przede wszystkim nieograniczony widok. Dzięki specjalnej konstrukcji, szyba stałego – niejezdnego skrzydła, zamocowana jest bezpośrednio w ościeżnicy dając tym samym znacznie większą powierzchnię przeszklenia. Drzwi HST-Sky to jedyny tego typu produkt na rynku. Drzwi mają wszystkie najnowsze rozwiązania zintegrowane w jednym produkcie.

Złoty Medla BUDMY 2017
Autor: brak danych

Drzwi wewnętrzne DESTINO UNICO
INVADO Sp. z o.o., Dzielna, Ciasna
pawilon 3A stoisko 45

Elegancja i nowoczesność to cechy wyróżniające kolekcję Destino Unico. W zależności od preferencji, można wybrać drzwi ze wstawkami szklanymi w kolorach: pomarańczowym, wiśniowym, fioletowym, szarym lub czarnym. Rama w skrzydłach wykonana jest z płyty MDF, oklejona okleiną sztuczną. Wypełnieniem skrzydła są płyciny grubości 22 mm, szyba ma grubość 4 mm. Szerokość wstawek szklanych wynosi 80 mm. Zgodnie z technologią Invado krawędzie pionowe skrzydeł zostały zaokrąglone.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Epoxy
CERAMIKA TUBĄDZIN III Sp. z o.o., Sieradz
zgłaszający: TUBĄDZIN MANAGEMENT GROUP Sp. z o.o., Ozorków
pawilon 6A stoisko 58

Produkty z kolekcji Epoxy to rewolucja na polskim rynku płytek ceramicznych. Płytki można montować nie tylko na ścianach i podłogach, lecz również na elewacjach budynków. Sprawdzą się nie tylko przy dużych inwestycjach, ale również we wnętrzach prywatnych. Rozmiary płytek w obrębie kolekcji sięgają aż 120x240 cm. Dotychczas wielkoformatowe płytki były sprowadzane na polski rynek wyłącznie z zagranicy.

Złote Medale BUDMY 2017
Autor: brak danych

Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG
P.H.U. GLOBAL-TECH, Dąbrowa Górnicza
pawilon 8 stoisko 14

GWC GEOSTRONG to opatentowany przez firmę GLOBAL-TECH system współpracujący z wentylacją mechaniczną. Celem tego rozwiązania jest wykorzystanie temperatur gruntu do podgrzewania (zimą) i chłodzenia (latem) przepływającego w systemie powietrza, które transportowane jest następnie do centrali wentylacyjnej. Dzięki temu obniżają się koszty ponoszone na ogrzewanie i chłodzenie obiektów, dla których pracuje ten system. W GWC następuje dowilżanie latem.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

HST PASSIV CORNER VIEW
Firma ADAMS H.Pędzich, Mrągowo
pawilon 5 stoisko 38

System okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to przykład optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie, komforcie użytkowania i energooszczędności stworzono system drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem oraz narożnym połączeniu szyb technologia STEP, które dają dużą ilość światła dziennego przy optymalnym wykorzystaniu powierzchni mieszkalnej.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Hydrofobowy tynk sanitarny Izonil
IZONIL GROUP s.r.o., Słowacja
zgłaszający: ISONIL Deutschland GmbH, Niemcy
pawilon 3 stoisko 87

Obecnie wprowadzany do obrotu na rynku polskim. Dystrybucja produktu będzie uruchomiona po targach budowlanych BUDMA 2017, podczas których przeprowadzane będą prezentacje i szkolenia w zakresie właściwości tego produktu i jego stosowania.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE®
Bruk-Bet Sp. z o.o., Żabno
pawilon 3 stoisko 4

Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE® to innowacyjne produkty, powstające poprzez naniesienie druku cyfrowego na powierzchnie licowe i zabezpieczenie ich odpowiednią powłoką ochronną. Fotograficzne odwzorowanie obrazu zapewnia nieograniczone możliwości twórcze zarówno dla projektantów jak i inwestorów prywatnych. Technologia FOTOLINE® umożliwia stworzenie dowolnego obrazu fotograficznego, np. przekrojów kamieni naturalnych, wzorów zdobniczych, ornamentów, a także dowolnych fotografii.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Okno Energeto 5000 View
Fabryka Okien i Drzwi Mirox Sp. z o.o., Poznań
pawilon 5 stoisko 48

Nowatorski system okien Energeto 5000 View zapewnia duży dostęp światła, to również design towarzyszący konstrukcjom przyszłości.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect²
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz
pawilon 5 stoisko 79 i 80
pawilon 7 stoisko 26

Nowe okno FPP-V preSelect2 to rozwinięcie koncepcji poprzedniej wersji unikatowego okna uchylono-obrotowego. Teraz skrzydło uchylane jest prawie o 30% więcej – aż do kąta 45°. Modyfikacja dotyczy także zmiany umiejscowienia przełącznika. W nowej wersji przełącznik umiejscowiony jest w dolnej części ościeżnicy co zwiększa komfort i łatwość obsługi. Dzięki zastosowanym modyfikacjom w konstrukcji innowacyjnych okuć możliwe wykonanie jest dużych rozmiarów okien jak np. 134x160cm.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Ościeżnica Metalowa FAST
PORTA KMI POLAND Sp. z o.o., Sp.k., Bolszewo
pawilon 5 stoisko 27

Zaletą ościeżnicy szybkiego montażu w ściankach K-G jest czysty i prosty montaż tylko w 6 minut. Całość procesu nie wymaga wiercenia i stosowania pianki montażowej, eliminując ryzyko zabrudzeń i uszkodzeń ścian lub podłóg. Montaż można wykonać w pełni wyposażonym biurze czy pokoju gabinecie. Ościeżnica może zostać zdemontowana i użyta ponownie.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Panel bramowy „60+” z przekładkami termicznymi
KRAT-MET Sp.J., Kobylnica
pawilon 3A stoisko 20

Panele bramowe 60 mm z podwójną przekładką termiczną przeznaczone do segmentowych bram garażowych, stosowanych do domów pasywnych. Jedyne dostępne na rynku panele z podwójną przekładką termiczną.

Złopty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

PERI DUO
PERI GmbH, Niemcy>br /> Zgłaszający: PERI Polska Sp. z o.o., Płochocin
Pawilon 3 stoisko 16

Nowoczesne deskowanie systemowe, które wyróżnia się niewielkim ciężarem i wyjątkowo łatwą obsługą. Nowatorski jest nie tylko zastosowany materiał, lecz również myśl leżąca u podstawy stworzenia DUO. Używając bowiem minimalnej liczby różnych elementów konstrukcyjnych, można wydajnie deskować ściany, słupy oraz stropy. Zarówno płyty, jak i poszycie wraz z większością elementów osprzętu wykonane są z innowacyjnego kompozytu Polytech, który jest wyjątkowo lekki, a jednocześnie charakteryzuje się wysoką nośnością.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Płyty z betonu architektonicznego Symfonia
JADAR Sp. z o.o., Radom
pawilon 3 stoisko 62

Płyty z betonu architektonicznego Symfonia to designerska alternatywa dla tradycyjnych okładzin ściennych i elewacji. Umiejętnie wkomponowane w projekt mogą być wykorzystane także na podłodze czy jako element dekoracyjny. Płyty o różnych kolorach ( białym, szarym, kości słoniowej, czarnym) i formatach (m.in. 30x60, 90x60, 120x60 cm) pozwalają na realizację indywidualnych projektów w nowoczesnych, ale i klasycznych wnętrzach.

 

 

 

 

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

PORTA EXTREME RC3 37 dB
PORTA KMI POLAND Sp. z o.o., Sp.k., Bolszewo
Pawilon 5 stoisko 27

Drzwi doskonale wpasowują się w strategię „Otwórz się na możliwości”. Drzwi z powodzeniem sprawdzą się jako antywłamaniowe, zapewnią odpowiednie wyciszenie w miejscach, gdzie cisza jest niezwykle istotna. Ich wartość podnoszą odporność ogniowa oraz dymoszczelność.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Profile wykonane z materiału kompozytowego RESYSTA
CROSWOOD Sp. z o.o. Sp.k., Toruń
pawilon 5 sektor C stoisko 34

RESYSTA w 60% składa się z naturalnej krzemionki zawartej w łusce ryżowej oraz z PVC. Dzięki temu materiał jest w 100% wodoodporny, zachowując jednocześnie wygląd drewna egzotycznego. 15-letnia gwarancja na materiał bez potrzeby impregnacji, możliwość wyginania oraz pełna dowolność w doborze koloru, alternatywa dla WPC i drewna.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Retro Collection
Producent Podłóg Drewnianych Jawor – Parkiet, Nowe Miasto Lubawskie
zgłaszający: Przedsiębiorstwo Drzewne JAWOR, Nowe Miasto Lubawskie
pawilon 3A stoisko 9

Kolekcja Retro to linia ręcznie stylizowanych, postarzanych dębowych desek. Finalny wygląd produktu zawdzięczamy szeregowi procesów obróbki drewna – heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Zabiegi te imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze wyjątkowo rustykalnego charakteru.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT
BUDMAT Bogdan Więcek, Płock
pawilon 6A stoisko 21

To jedyna w Polsce oferta aż pięciu unikalnych wzorów dachów modułowych od jednego producenta. Do kompletu z blachodachówkami oferowane są również rynny oraz system akcesoriów i obróbek. W dwumodułowych arkuszach blachodachówek zastosowano wiele innowacyjnych i objętych ochroną patentową rozwiązań konstrukcyjnych.

Złorty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Sky – Frame
SKY FRAME A.G., Szwajcaria
zgłaszający: BAUSAN ALUMINIUM
pawilon 5 stoisko 65

Systemem szwajcarskich okien przesuwnych przeznaczony dla nowoczesnego i wymagającego budownictwa, który dzięki zastosowaniu najwyższej klasy rozwiązań pozwala realizować najśmielsze wizje architektów. Zgodnie z ideą Bauhaus „free-flowing space” całoszklane przesuwne okna umożliwiają interakcje pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, pozostawiając między taflami szkła widoczne jedynie wyjątkowo smukłe połączenie szerokości 20 mm.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz
pawilon 5 stoisko 79 i 80
pawilon 7 stoisko 26

Nowa generacja supertermoizolacyjnych schodów strychowych przeznaczonych do montażu w budynkach, gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem użytkowym a nieużytkowym strychem. Zastosowane w schodach innowacyjne rozwiązania zapewniają wysoki komfort użytkowania, a supertermoizolacyjna klapa doskonale chroni przed stratami ciepła, dlatego polecane są do domów energooszczędnych.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

SYSTEM EMO – STROPEX – energooszczędny montaż okien
P.P.H.U. STROPEX, Fabianów
pawilon 5 stoisko 2

Innowacyjne rozwiązanie dedykowane dla domów energooszczędnych i pasywnych, eliminujące mostki termiczne, zawilgocenia oraz tworzenie się pleśni w obrębie okna, zapewniające bardzo dobrą izolację akustyczną, eliminujące błędy montażowe oraz gwarantujące szczelność okna po zamontowaniu. Pływający sposób montażu eliminuje deformacje i naprężenia ramy okiennej. Nadproże roletowe KZN pozwala uzyskać większy otwór okienny, czyli więcej światła w pomieszczeniu.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Ścienne i dachowe płyty warstwowe z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej typu PIR SYSTEM
PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Warszawa
pawilon 6A sektor A stoisko 10

Płyty z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Oferta firmy obejmuje zarówno płyty z widocznym i ukrytym mocowaniem. Płyty składają się z dwóch okładzin ze stali oraz rdzenia. Rdzeń wykonany jest z bezfreonowej, przyjaznej dla środowiska, pianki poliuretanowej o gęstości 40 ± 3 kg/m³ o wysokiej izolacyjności termicznej. Proces produkcyjny realizowany jest metodą ciągłą na w pełni zautomatyzowanej, najnowocześniejszej w Europie linii do produkcji tego typu.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

QUIKSET – żywiczna masa montażowa
PRIVLAB Sp. z o.o., Kąty Wrocławskie
pawilon 5 sektor B stoisko 15

Innowacyjna masa do osadzania wszelkiego rodzaju słupów w podłożu gruntowym, zarówno drewnianych, stalowych, aluminiowych i z tworzyw sztucznych. Może być stosowana do montażu ogrodzeń drewnianych i stalowych, znaków informacyjnych, elementów placów zabaw i wiele innych urządzeń. Nie wymaga ciężkiego sprzętu ani dostępu do wody i elektryczności. Alternatywa dla ciężkich, brudzących i długo schnących, gotowych mieszanek betonowych w workach. Jeden QUIKSET to nawet 75 kg betonu.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Zacieraczka K-446-2 TH KRATOS
KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Radzyń Chełmiński
pawilon 3 stoisko 33

Urządzenie, dzięki któremu praca podczas wykonywania posadzek betonowych staje się lżejsza i wykonywana w bardziej komfortowych warunkach. Wyprodukowana z wykorzystaniem elementów i materiałów wysokiej jakości gwarantowanej odpowiednimi certyfikatami. Zastosowanie w urządzeniu osłon z włókien szklanych zredukowało ciężar urządzenia, poprawiło estetykę wykonania, a także zabezpiecza wrażliwe układy przed dostępem osób nieuprawnionych.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Zaginarka ZGM-2000 / 2.0 z napędem elektrycznym
PHUP MAAD Maria Wiśniewska, Tuchola
pawilon 6A stoisko 11

Zginarka Zgwarantuje wydajniejszą i dokładniejszą pracę niż maszyny w wersji ręcznej. Wymienne elementy robocze umożliwiają wykonanie znacznie większej ilości skomplikowanych obróbek blacharskich.

Złote Medale MTP Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech 2017

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Linia zgrzewająco-czyszcząca typu Turbo S-line z technologią ContourLine Classic
Stürtz Maschinenbau GmbH, Niemcy
zgłaszający: elumatec Polska Sp. z o.o.
pawilon 5 stoisko 110

Rozwiązanie, które wytycza nowe standardy w produkcji okien z tworzywa sztucznego. Proces zgrzewania bezwypływkowego, bo tym jest CONTOURLINE, pozwala na uzyskanie innowacyjnego wyglądu zgrzewu o niespotykanej dotąd wąskiej spoinie., bez śladów obróbki mechanicznej.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Piła dwugłowicowa PRECISION
EMMEGI GROUP, Włochy – Dystrybucja w Polsce R&D TECH Sp. z o.o.
zgłaszający: R&D TECH Sp. z o.o., Zielona Góra
pawilon 5D stoisko 84

Piła dwugłowicowa 3 i 5-osiowa do obróbki aluminium, PCV i lekkich stopów metali z automatycznym posuwem ruchomej głowicy tnącej elektroniczną regulacją kątowego ustawienia 45° (wewnętrzne) do 15° (zewnętrzne) z dokładnością do 280 miejsc w obrębie każdego stopnia. Maszyna dostępna w wersji długości ciętych profili 4,5 m lub 6 m. Ma przemysłowy komputer z dotykowym panelem i intuicyjnym oprogramowaniem.

Złoty Medal BUDMY 2017
Autor: brak danych

Zgrzewarka kształtowa SL4 FF EVO
GRAF SYNERGY S.R.L., Włochy
zgłaszający: FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o., Sp.k., Wysogotowo
pawilon 5 stoisko 104

Robot SL4-FF-EVO łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) uzyskując zaokrąglenie zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu - jest obecnie jedyną taką propozycją na rynku. Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji.

Złoty Medakl BUDMY 2017
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej