„Zielony Biurowiec” - konferencja ekspertów z cyklu Innovative Poland

2012-09-05 16:56
Konferencja Innovative Poland_logo
Autor: The Warsaw Voice

Z cyklu Innovative Poland, "Zielony Biurowiec" będzie już czwartą konferencją z kolei i będzie poświęcona zastosowaniu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Konferencja odbędzie się 18 października, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Zgodnie z wytycznymi Dyrektywy Unii Europejskiej, od 2020 roku każdy nowy budynek, który powstanie w UE będzie musiał mieć bardzo niskie zużycie energii, zbliżone parametrami do budownictwa pasywnego. I dlatego stosowanie energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań zgodnie z ideą budownictwa zrównoważonego, staje się koniecznością. Konferencji ekspertów „Zielony Biurowiec” oprócz merytorycznej dyskusji o energooszczędnych technologiach, towarzyszyć będzie wystawa innowacyjnych rozwiązań dla zielonego budownictwa.

W programie konferencji m.in. poruszane zostaną tematy:
- zielone budownictwo biurowe w Polsce,
- rola państwa w promowaniu budownictwa zrównoważonego,
- energooszczędne i ekologiczne technologie wykorzystywane w zielonym budownictwie,
- sposoby dofinansowania zielonego budownictwa w ramach programów MTBiGM i NFOŚiGW,
- zielone zakupy i wyposażenie z eko certyfikatem.

Konferencja "Zielony Biurowiec", której organizatorem jest „The Warsaw Voice”, skierowana jest do osób i firm zainteresowanych wprowadzaniem ekologicznych innowacji na polski rynek nieruchomości biurowych i komercyjnych. Wśród jej uczestników będą m. in. architekci, deweloperzy, inżynierowie budowlani, inwestorzy, szefowie spółek giełdowych i właściciele firm, przedstawiciele branż zainteresowanych rewitalizacją, certyfikacją, przedstawiciele sektora IT, bankowcy, finansiści, a także przedstawiciele rządu i samorządów.

Konferencja "Zielony Biurowiec", 18 października 2012, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Zarejestruj swój udział >>

Konferencja Innovative Poland Zielony Biurowiec
Autor: The Warsaw Voice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej