„Zielona rewitalizacja” - konferencja ekspertów

2012-03-26 14:57
Biurowiec Warszawa. Nowa inwestycja w portfelu IVG
Autor: IVG Poland

Ponad 90% biurowców w Polsce nie ma certyfikatów oceny ekologicznej i większość z nich wymaga modernizacji. Czy podwyższanie standardu w takich budynkach to moda czy konieczność? - będą się nad tym 16 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zastanawiać uczestnicy konferencji "Zielona rewitalizacja".

Konferencja dostarczy wiedzy o modernizacji budynków i wnętrz, certyfikacji materiałów budowlanych, badaniach dotyczących jakości środowiska pracy. Dodatkowo wykonawcy, projektanci i decydenci będą mogli się zapoznać z nowymi „zielonymi” produktami i technologiami. A wspólnie z ekspertami i praktykami uczestnicy konferencji przeanalizują, kiedy firmom opłaca się modernizować budynki i wnętrza, a kiedy takie przedsięwzięcie będzie skazane na niepowodzenie. Na przykładach nowoczesnych rozwiązań w istniejących już budynkach, będzie można przekonać się, że stare biurowce mogą osiagnąć  nową jakość i przynieść wymierne korzyści.

W programie konferencji znajdą się między innymi zagadnienia:

 • raport o stanie biurowców w Polsce; 
 • rewitalizacja budynków i ich certyfikacja w Polsce i na świecie;
 • obowiązujące systemy certyfikujące (Leed, Breeam, DGNB, Green Building);
 • ekologiczne źródła światła;
 • energooszczędne i ekologiczne technologie;
 • certyfikacja materiałów budowlanych i systemów termoizolacyjnych;
 • przepisy UE dotyczące zielonego budownictwa dla samorządów;
 • możliwości dofinansowania rewitalizacji w ramach programów MI i NFOŚ;
 • zielone biuro szansą na poprawę jakości środowiska pracy i wydajności pracowników;
 • budowanie wizerunku zielonej firmy;
 • zielone zakupy – przepisy i rozporządzenia.

Konferencja kierowana jest do osób i firm zainteresowanych wprowadzaniem ekologicznych innowacji na polski rynek nieruchomości biurowych i komercyjnych. Wśród jej uczestników będą m.in. architekci, deweloperzy, inżynierowie budowlani, inżynierowie elektrycy, szefowie spółek giełdowych, przedstawiciele firm oraz branż zainteresowanych rewitalizacją, modernizacją i certyfikacją, a także bankowcy, finansiści, a także przedstawiciele rządu i samorządów.

Więcej informacji >>

Innovative Poland to cykl konferencji, których organizatorem jest The Warsaw Voice. Promują wprowadzanie w Polsce nowoczesnych technologii, innowacyjne rozwiązania i szeroko rozumianą ekologię. „Zielona rewitalizacja” to już trzecia ekspercka konferencja z tego cyklu, a honorowy patronat objęło nad nią Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej