ZIELONA GMINA – kolejna konferencja cyklu „Innovative Poland”

2013-02-20 13:22
Odpady
Autor: brak danych

Po zielonej rewitalizacji i zielonym biurowcu, tematem kolejnej konferencji z cyklu "Innovative Poland" będzie ZIELONA GMINA. Już 4 marca 2013, w gościnnych wnętrzach Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Konferencja „Innovative Poland” - ZIELONA GMINA dedykowana jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, którzy muszą zmierzyć się z wieloma problemami wynikającymi z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Polska ma nadal z tym problem i boryka się z niedostatkiem, stąd organizatorzy postanowili wzbogacić program konferencji o przykłady dobrych rozwiązań gmin skandynawskich, holenderskich i niemieckich.

W programie konferencji znajdą się między innymi zagadnienia dotyczące:
- ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
- gospodarki odpadami i energii ze śmieci
- ekologicznej komunikacji, zielonych stref, busmas i autobusów elektrycznych
- roli gminy w promowaniu budownictwa zrównoważonego oraz energooszczędnych i ekologicznych technologii wykorzystywanych w zielonym budownictwie
- finansowania ekologicznych inwestycji w gminach (programy NFOŚ i GW)
- zarządzania energią w gminie
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa innowacyjnych rozwiązań oświetlenia, recyklingu oraz przetwarzania i odzyskiwania energii, czy systemów komunikacyjnych.

„Innovative Poland” to cykl konferencji organizowanych przez The Warsaw Voice, który promuje wprowadzanie na polski rynek nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań i szeroko rozumianej ekologii. Konferencja ZIELONA GMINA odbędzie się 4 marca 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Szczegółowe informacje i rejestracja >>

Konferencja Innovative Poland Zielony Biurowiec
Autor: The Warsaw Voice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej