Zebra Tower – pierwszym budynkiem biurowym w Warszawie, który otrzyma certyfikat LEED

2010-06-18 12:26

Zebra Tower, budynek biurowy przy Rondzie Jazdy Polskiej w Warszawie, będzie pierwszym projektem biurowym w Warszawie, który otrzyma certyfikat LEED (systemem certyfikowania nieruchomości pod względem rozwiązań sprzyjających środowisku i ich użytkownikom.). Procesem certyfikacji budynku zajmie się - wybrana przez inwestora S+B Gruppe - firma Jones Lang LaSalle.

- Jest nam bardzo miło, że możemy wesprzeć naszego klienta naszym doświadczeniem z dziedziny zrównoważonego budownictwa a w szczególności z zarządzania procesem certyfikacji LEED. To będzie pierwszy w Warszawie i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce budynek biurowy, który otrzyma certyfikację LEED. Jesteśmy dumni, że wspólnie z S+B Gruppe, możemy wyznaczać nowe standardy dla przyszłych projektów komercyjnych - mówi Paweł Warda, dyrektor działu Zarządzania Projektami i Doradztwa Technicznego w Jones Lang LaSalle.

- Ekologia staje się w dzisiejszym świecie coraz ważniejsza, nie jako tymczasowy trend, ale jako postawa na lata. Jako nowoczesny i odpowiedzialny deweloper bierzemy tę kwestię pod uwagę i dostosowujemy nasz budynek do najwyższych standardów, także ekologicznych. Certyfikat LEED potwierdza wykorzystanie w naszym projekcie Zebra Tower najnowocześniejszych technologii, by zapewnić najemcom przyjazne dla nich środowisko pracy - podkreśla Izabella Kieler, head of Leasing & Marketing Manager w S+B Gruppe.

LEED jest obecnie wiodącym na świecie systemem certyfikowania nieruchomości pod względem rozwiązań sprzyjających środowisku i ich użytkownikom. W przypadku budynków, główne korzyści wynikające ze spełnienia wymogów i uzyskania certyfikatu LEED, to niższe koszty operacyjne, zwiększona atrakcyjność nieruchomości oraz stworzenie zdrowszej i bardziej przyjaznej użytkownikowi przestrzeni. Ograniczenie konsumpcji energii przekłada się na redukcję zanieczyszczenia i tym samym na mniejsze negatywne oddziaływanie na środowisko.

Zebra Tower to nowoczesny budynek biurowy oferujący 17 000 m2 powierzchni biurowej na wynajem oraz posiadającym 124 podziemne miejsca parkingowe. Budynek zlokalizowany jest przy Rondzie Jazy Polskiej. Elastyczne pod względem aranżacji oraz wysokiej jakości powierzchnie biurowe mieścić się będą na 16 kondygnacjach. Biurowiec posiada doskonały dostęp do transportu publicznego wraz ze stacją metra, która znajduje się zaraz pod budynkiem. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2008 r. Planowane oddanie obiektu to trzeci kwartał 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej