Akademia Sztuki Posadzkarskiej rozpoczyna działalność

2018-09-07 15:23
Cienkowarstwowa powłoka epoksydowa czyli ekspresowa posadzka w garażu
Autor: WIM

Akademia Sztuki Posadzkarskiej to nowoczesne centrum szkoleniowe utworzone na potrzeby branży posadzkarskiej, by propagować i podnosić kwalifikacje posadzkarzy. W założeniu Akademia Sztuki Posadzkarskiej ma być miejscem łączącym wiedzę profesjonalistów i młodzieży chęć do nauki. Ma to być również centrum, które doskonali umiejętności wykwalifikowanych już pracowników, pomagając im przyswoić nowości technologiczne oraz branżowe innowacje.

Akademia Sztuki Posadzkarskiej i jej specjaliści

Pracodawcy z branży posadzkarskiej nie muszą brać już na swoje barki ciężaru kształcenia w zawodzie posadzkarza aby zyskać wykwalifikowanych pracowników – specjaliści Akademii wyręczą ich w szkoleniu posadzkarzy. Celem akademii jest podnoszenie jakości pracy profesjonalistów posadzkarskich, wpieranie ich rozwoju i upowszechnianie osiągnięć technologicznych. Akademia Sztuki Posadzkarskiej chce pokazać młodym ludziom, że zawód posadzkarza jest pożądany na rynkach pracy UE, a firmy w Polsce czekają na wyszkolonych ludzi, którzy zaspokoją zapotrzebowanie na specjalistów. W ASP nacisk kładzie się na profesjonalizm – do ćwiczeń używa się narzędzi i produktów stosowanych w codziennej pracy przez najlepszych fachowców.

Program szkoleń w Akademii Sztuki Posadzkarskiej

Akademia Sztuki Posadzkarskiej w swojej ofercie proponuje dwa programy szkoleniowe:

– Szlifiernia Posadzkarskich Talentów – cykliczne szkolenia i warsztaty doszkalające posadzkarzy, skierowane do profesjonalistów, wykonawców, producentów okładzin, pracowników firm budowlanych.
– Kuźnia Posadzkarskich Talentów – to program szkoleń, warsztatów i lekcji posadzkarstwa dla ludzi młodych oraz osób, które w przyszłości chcą podjąć pracę w zawodzie posadzkarza.

W Akademii Sztuki Posadzkarskiej chce się wyróżniać indywidualnym podejściem do słuchaczy i uczestników programów szkoleniowych. Tematyka i charakter szkoleń dopasowane są do potrzeb firm. W celu realizacji założeń wykorzystywane są metody edukacji funkcjonalnej, tj. pokazy, prezentacje, wykłady interaktywne, trening umiejętności, panel dyskusyjny, burza mózgów czy pomoce audiowizualne.</>

Akademia Sztuki Posadzkarskiej oferuje trzy typy szkoleń:

  • zamknięte – certyfikujące i modułowe, dwu- lub jednodniowe; na zlecenie firmy, która kompleksowo chce przeszkolić zespół pracowników z teorii i praktyki przygotowania podłoża i montażu podłóg. W ramach takiego szkolenia ASP oferuje: badanie potrzeb szkoleniowych, przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia z ustalonego tematu, zaświadczenia lub certyfikaty, materiały szkoleniowe, ubrania ochronne i narzędzia dydaktyczne, catering, przerwy na kawę. Nabór na szkolenia est ciągły.
  • otwarte – certyfikujące i modułowe, dwu- lub jednodniowe z otwartym naborem dla indywidualnych uczestników, osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwa i ich pracowników, którzy samodzielnie chcą uczestniczyć w szkoleniach i rozwijać swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie przygotowania podłoża i montażu podłóg. Nabór na szkolenia odbywa się dwa razy w roku.
  • lekcje posadzkarstwa – kilkugodzinne warsztaty realizowane w ciągu jednego dnia z udziałem doradców technicznych i posadzkarzy profesjonalistów, realizowane w ramach wycieczek zawodoznawczych dla uczniów szkół technicznych. Zajęcia realizowane są dla jednej klasy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej