Akademia Sztuki Posadzkarskiej rozpoczyna działalność

2018-09-07 15:23
Cienkowarstwowa powłoka epoksydowa czyli ekspresowa posadzka w garażu
Autor: WIM

Akademia Sztuki Posadzkarskiej to nowoczesne centrum szkoleniowe utworzone na potrzeby branży posadzkarskiej, by propagować i podnosić kwalifikacje posadzkarzy. W założeniu Akademia Sztuki Posadzkarskiej ma być miejscem łączącym wiedzę profesjonalistów i młodzieży chęć do nauki. Ma to być również centrum, które doskonali umiejętności wykwalifikowanych już pracowników, pomagając im przyswoić nowości technologiczne oraz branżowe innowacje.

Akademia Sztuki Posadzkarskiej i jej specjaliści

Pracodawcy z branży posadzkarskiej nie muszą brać już na swoje barki ciężaru kształcenia w zawodzie posadzkarza aby zyskać wykwalifikowanych pracowników – specjaliści Akademii wyręczą ich w szkoleniu posadzkarzy. Celem akademii jest podnoszenie jakości pracy profesjonalistów posadzkarskich, wpieranie ich rozwoju i upowszechnianie osiągnięć technologicznych. Akademia Sztuki Posadzkarskiej chce pokazać młodym ludziom, że zawód posadzkarza jest pożądany na rynkach pracy UE, a firmy w Polsce czekają na wyszkolonych ludzi, którzy zaspokoją zapotrzebowanie na specjalistów. W ASP nacisk kładzie się na profesjonalizm – do ćwiczeń używa się narzędzi i produktów stosowanych w codziennej pracy przez najlepszych fachowców.

Program szkoleń w Akademii Sztuki Posadzkarskiej

Akademia Sztuki Posadzkarskiej w swojej ofercie proponuje dwa programy szkoleniowe:

– Szlifiernia Posadzkarskich Talentów – cykliczne szkolenia i warsztaty doszkalające posadzkarzy, skierowane do profesjonalistów, wykonawców, producentów okładzin, pracowników firm budowlanych.
– Kuźnia Posadzkarskich Talentów – to program szkoleń, warsztatów i lekcji posadzkarstwa dla ludzi młodych oraz osób, które w przyszłości chcą podjąć pracę w zawodzie posadzkarza.

W Akademii Sztuki Posadzkarskiej chce się wyróżniać indywidualnym podejściem do słuchaczy i uczestników programów szkoleniowych. Tematyka i charakter szkoleń dopasowane są do potrzeb firm. W celu realizacji założeń wykorzystywane są metody edukacji funkcjonalnej, tj. pokazy, prezentacje, wykłady interaktywne, trening umiejętności, panel dyskusyjny, burza mózgów czy pomoce audiowizualne.</>

Akademia Sztuki Posadzkarskiej oferuje trzy typy szkoleń:

  • zamknięte – certyfikujące i modułowe, dwu- lub jednodniowe; na zlecenie firmy, która kompleksowo chce przeszkolić zespół pracowników z teorii i praktyki przygotowania podłoża i montażu podłóg. W ramach takiego szkolenia ASP oferuje: badanie potrzeb szkoleniowych, przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia z ustalonego tematu, zaświadczenia lub certyfikaty, materiały szkoleniowe, ubrania ochronne i narzędzia dydaktyczne, catering, przerwy na kawę. Nabór na szkolenia est ciągły.
  • otwarte – certyfikujące i modułowe, dwu- lub jednodniowe z otwartym naborem dla indywidualnych uczestników, osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwa i ich pracowników, którzy samodzielnie chcą uczestniczyć w szkoleniach i rozwijać swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie przygotowania podłoża i montażu podłóg. Nabór na szkolenia odbywa się dwa razy w roku.
  • lekcje posadzkarstwa – kilkugodzinne warsztaty realizowane w ciągu jednego dnia z udziałem doradców technicznych i posadzkarzy profesjonalistów, realizowane w ramach wycieczek zawodoznawczych dla uczniów szkół technicznych. Zajęcia realizowane są dla jednej klasy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej