Zapraszamy na Warsaw Garden Expo! Już od 14 lutego najbardziej zielone wydarzenie PWE

2024-02-09 15:26
Zapraszamy na Warsaw Garden Expo! Już od 14 lutego najbardziej zielone wydarzenie PWE
Autor: materiały prasowe Targi Warsaw Garden Expo już 14-16 lutego 2024 roku

Branża ogrodnicza zmienia się, dlatego warto trzymać rękę na jej pulsie. Umożliwi to Warsaw Garden Expo, czyli międzynarodowe targi ogrodnictwa, których kolejna edycja odbędzie się w dniach 14-16 lutego 2024 roku w Ptak Warsaw Expo. Zapraszamy na to ciekawe wydarzenie, nad którym mamy patronat!

Najnowsze trendy ogrodnicze na Warsaw Garden Expo

2024 rok w ogrodnictwie będzie czasem przemiany. Brytyjskie media, przewidując nadchodzące trendy, wskazują dwa kierunki. Pierwszy z nich to dynamiczne, futurystyczne kolory, rośliny w neonowych barwach, stawianie na tworzenie ogrodów nocnych.

Drugi jest zgoła odmienny, a inspiracją do niego jest pokolenie Z. Jego obsesja na punkcie dramatycznych krajobrazów i neogotyckiego stylu stanowić będzie podstawę do stworzenia podświetlanych ogrodów, wykorzystywania nietypowych rzeźb i ceramiki.

Dodatkowo, przewiduje się, że coraz popularniejsze stanie się ogrodnictwo „kontenerowe”, a także stawianie na naturalność. Bycie bardziej eko, pozwolenie na naturalny wzrost ogrodu i rezygnacja z nieustannej, chemicznej pielęgnacji może mieć mocny wpływ na rynek.

O tych wszystkich trendach i zmianach czekających branżę, powiedzą eksperci podczas Warsaw Garden Expo, które odbędzie się w dniach 14-16 lutego 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Bogata oferta edukacyjna w zakresie trendów, nowości, roszad prawnych czy regulacyjnych podczas eventowych konferencji to jednak nie wszystko, co czeka na uczestników wydarzenia.

Zapraszamy na Warsaw Garden Expo! Już od 14 lutego najbardziej zielone wydarzenie PWE
Autor: materiały prasowe Targi Warsaw Garden Expo już 14-16 lutego 2024 roku

Cała branża w jednym miejscu podczas Warsaw Garden Expo

Wyróżnikiem Warsaw Garden Expo jest zgromadzenie w jednym miejscu całej branży, jej liderów, ekspertów, ale również firm rozwijających się. Podczas eventu zaprezentowane zostaną oferty wiodących producentów i dystrybutorów działających w sektorze. Kto konkretnie odwiedzi targi? Przedsiębiorstwa zajmujące się architekturą krajobrazu, florystyką, ogrodnictwem, oświetleniem czy techniką ogrodniczą. Nie zabraknie jednak również producentów sprzętu do grillowania, doniczek, mebli ogrodowych, narzędzi ogrodniczych czy szklarni.

Do tej pory udział w Warsaw Garden Expo potwierdzili m.in.: Europool, STIHL, GARANTIA, Gardenphilia, Fence-Tech, Tarasola, TIN Tours, Ulińscy, CLOVERIS, Wood-Zoo, Power Girft, GABA, Mazur, Husqvarna czy STYROBUD.

Lista wystawców nieustannie się powiększa. Jej pełna wersja jest dostępna tutaj.

Odwiedzający Warsaw Garden Expo mogą więc liczyć na międzynarodowe kontraktacje, networking i obecność zagranicznych kontrahentów.

Poprzednia edycja wydarzenia zgromadziła uczestników z siedmiu krajów Europy, m.in. Niemiec, Ukrainy, Czech czy Słowacji. W 2024 roku ich odsetek ma być jeszcze większy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej