Zabytkowa kamienica w Warszawie zostanie przebudowana. Biurowiec Jasna 26

2012-02-17 11:31
Biurowiec Jasna 26, Warszawa
Autor: MERMAID PROPERTIES Sp. z o.o. Biurowiec Jasna 26 - wizualizacja

Na mapie prestiżowych inwestycji komercyjnych w Warszawie wkrótce pojawi się nowy obiekt. Zabytkowa kamienica w Śródmieściu zostanie przebudowana na biurowiec klasy A. Inwestor, Mermaid Properties otrzymał pozwolenie na budowę inwestycji Jasna 26. Jest to trzeci projekt dewelopera w zakresie adaptacji budynków pod obiekty komercyjne.

Na tle innych polskich miast stolica jest liderem w budowie obiektów biurowych. Niebawem w centum Warszawy zostanie wybudowany nowy biurowiec klasy A. Deweloper i inwestor, spółka Mermaid Properties otrzymała 16 lutego prawomocne pozwolenie na budowę.

Przeczytaj również: Biurowiec z elementami zabytkowego bunkra. Skanska buduje w Poznaniu

Jasna 26. Jest kamienica, będzie biurowiec

Nowoczesny biurowiec zostanie wybudowany przy ul. Janej 26, na miejscu istniejącej zabytkowej kamienicy. W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona rewitalizacja, która odbędzie się pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. W celu uzyskania dodatkowej powierzchni biurowej, z tyłu kamienicy zostaną dobudowane dwa nowe skrzydła budynku, które będą pełniły funkcję dziedzińca. biurowiec Jasna 26, będzie tworzyło sześć kondygnacji, o powierzchni 900 m2 biur. Na parterze biurowca znajdą się lokale usługowe, które zajmą 950 m2 powierzchi. Obiektu zostanie wyposażony w dwupoziomowy parking na 50 miejsc postojowych. Na ostatnim piętrze zostaną wybudowane zielone tarasy o powierzchni 100 m2 z widokiem na Plac Dąbrowskiego i okolicę.

Zabytkowa kamienica

Kamienica przy ul. Jasnej 26 została wybudowana w latach czterdziestych XX wieku, na fundamentach przedwojennego hotelu Victoria i w związku z zaleceniami konserwatorskimi była już przebudowywana w 1949 roku. Teren, na który znajduje się kamienica ma kształt litery "L". Obiekt sąsiaduje z innymi zabytkowymi budynkami, które zostały wybudowane w okresie przed- i powojennym.

Biurowiec Jasna 26

Nazwa: Jasna 26
Lokalizacja: ul. Jasna 26, Warszawa - Śródmieście (woj. mazowieckie)
Realizacja: 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy
Stan inwestycji: planowana

Inwestor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: zostanie wybrany w przetargu do końca marca 2012
pow. użytkowa [m2]: 5 tys.
pow.całkowita [m2]: 5 300 tys.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej