Zabytkowa kamienica w Warszawie zostanie przebudowana. Biurowiec Jasna 26

2012-02-17 11:31
Biurowiec Jasna 26, Warszawa
Autor: MERMAID PROPERTIES Sp. z o.o. Biurowiec Jasna 26 - wizualizacja

Na mapie prestiżowych inwestycji komercyjnych w Warszawie wkrótce pojawi się nowy obiekt. Zabytkowa kamienica w Śródmieściu zostanie przebudowana na biurowiec klasy A. Inwestor, Mermaid Properties otrzymał pozwolenie na budowę inwestycji Jasna 26. Jest to trzeci projekt dewelopera w zakresie adaptacji budynków pod obiekty komercyjne.

Na tle innych polskich miast stolica jest liderem w budowie obiektów biurowych. Niebawem w centum Warszawy zostanie wybudowany nowy biurowiec klasy A. Deweloper i inwestor, spółka Mermaid Properties otrzymała 16 lutego prawomocne pozwolenie na budowę.

Przeczytaj również: Biurowiec z elementami zabytkowego bunkra. Skanska buduje w Poznaniu

Jasna 26. Jest kamienica, będzie biurowiec

Nowoczesny biurowiec zostanie wybudowany przy ul. Janej 26, na miejscu istniejącej zabytkowej kamienicy. W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona rewitalizacja, która odbędzie się pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. W celu uzyskania dodatkowej powierzchni biurowej, z tyłu kamienicy zostaną dobudowane dwa nowe skrzydła budynku, które będą pełniły funkcję dziedzińca. biurowiec Jasna 26, będzie tworzyło sześć kondygnacji, o powierzchni 900 m2 biur. Na parterze biurowca znajdą się lokale usługowe, które zajmą 950 m2 powierzchi. Obiektu zostanie wyposażony w dwupoziomowy parking na 50 miejsc postojowych. Na ostatnim piętrze zostaną wybudowane zielone tarasy o powierzchni 100 m2 z widokiem na Plac Dąbrowskiego i okolicę.

Zabytkowa kamienica

Kamienica przy ul. Jasnej 26 została wybudowana w latach czterdziestych XX wieku, na fundamentach przedwojennego hotelu Victoria i w związku z zaleceniami konserwatorskimi była już przebudowywana w 1949 roku. Teren, na który znajduje się kamienica ma kształt litery "L". Obiekt sąsiaduje z innymi zabytkowymi budynkami, które zostały wybudowane w okresie przed- i powojennym.

Biurowiec Jasna 26

Nazwa: Jasna 26
Lokalizacja: ul. Jasna 26, Warszawa - Śródmieście (woj. mazowieckie)
Realizacja: 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy
Stan inwestycji: planowana

Inwestor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: zostanie wybrany w przetargu do końca marca 2012
pow. użytkowa [m2]: 5 tys.
pow.całkowita [m2]: 5 300 tys.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej