Za nami XIX Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2011

2011-04-07 12:03
XIX Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2011
Autor: Agencja SOMA

Targi ŚWIATŁO na stałe wpisały się w kalendarz imprez targowych w Polsce. To największe branżowe targi oświetleniowe nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie Środkowowschodniej. Tegoroczna, XIX edycja targów, która odbyła się 23-25 marca w Warszawie, w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, zakończyła się znaczącym sukcesem – rekordowa liczba wystawców i uczestników imprez towarzyszących oraz ponad 11 tysięcy odwiedzających. Honorowy Patronat na Targami sprawowało Ministerstwo Gospodarki.

Targi ŚWIATŁO 2011 – charakterystyka

 • specjalna formuła łącząca warsztaty i szkolenia dla specjalistów z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii
 • konferencje, szkolenia, seminaria i warsztaty dla ponad 2000 uczestników
 • dwie międzynarodowe konferencje:  

  - dwudniowa konferencja "Technologia LED i jej zastosowanie– możliwości, ograniczenia, przyszłość” z udziałem specjalistów z całego świata,
  - konferencja “Architektura – Światło – Przestrzeń”
 • ścisła współpraca ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, Izbą Architektów RP, Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszeniem Projektantów Form, Polskim Związkiem Przemysłu Oświetleniowego oraz Stowarzyszeniem Elektryków Polskich
 • równolegle Targi ELEKTROTECHNIKA 2011 oraz Targi Czystej Energii CENERG 2011


Targi w liczbach:

 • 321 wystawców polskich i zagranicznych
 • 20% stanowili wystawcy zagraniczni
 • 11875 odwiedzających
 • powierzchnia wystawiennicza - ponad 10 tys.
 • 83% wystawców zrealizowała swoje cele
 • 76% wystawców zadeklarowało swój udział w przyszłorocznej edycji Targów
 • 85% wystawców nawiązała kontakty biznesowe z nowymi klientami

 

WYSTAWCY

Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2011 zgromadziły 321 wystawców z Polski, Czech, Chin, Hiszpanii Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Grecji, Litwy, Turcji, Tajwanu i Łotwy.

Największym sektorem targów był sektor LED, który zajmował 21% ekspozycji Wystawcy pokazali także szeroki asortyment oświetlenia do biur i obiektów użyteczności publicznej, dróg oraz ulic. Dużo miejsca zajmowało oświetlenie mieszkaniowe i dekoracyjnego, oświetlenie architektonicznego a także oświetlenia specjalistycznego, dla potrzeb sceny i studia. Całość uzupełniała ekspozycja oświetlenie awaryjnego.

ODWIEDZAJĄCY

Tegoroczną edycję Targów odwiedziło 11875 osób. Targi odwiedzili głównie Polacy, ale także goście zagraniczni zwłaszcza z Włoch, Niemiec, Czech, Chin, Ukrainy, Rosji, Grecji oraz Norwegii.Przeważającą większość stanowiły osoby bezpośrednio związane z branżą. Byli to specjaliści działający w branży – w tym architekci i projektanci, inżynierowie elektrycy, dystrybutorzy, producenci, hurtownicy, inwestorzy, przedstawiciele władz samorządowych i stowarzyszeń, detaliści oraz inni.

Targi Światło 2011
Autor: Agencja SOMA Targi ŚWIATŁO 2011 zgromadziły 321 wystawców polskich i zagranicznych   


KONFERENCJE, WARSZTATY I SZKOLENIA


Ważnym elementem targów były warsztaty, seminaria i konferencje przeznaczone dla architektów, projektantów, inżynierów elektryków, inwestorów, deweloperów, samorządów lokalnych, zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych, inspektorów nadzoru, przedstawicieli zakładów energetycznych oraz instalatorów. Uczestnicy spotkań mieli możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych.Łącznie zorganizowano 17 spotkań, w tym jedno dwudniowe. Wszystkie szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje zgromadziły łącznie 2022 osób.

Konferencja ARCHITEKTURA-ŚWIATŁO-PRZESTRZEŃ

Drugiego dnia Targów odbyła się Konferencja dla Architektów z cyklu ARCHITEKTURA ŚWIATŁO PRZESTRZEŃ, organizowana wspólnie z Izbą Architektów RP oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Gośćmi specjalnymi spotkania byli:
- architekt Jerzy Szczepanik-Dzikowski-współzałożyciel pracowni JEMS Architekci – jednej z czołowych pracowni architektonicznych w Polsce, wielokrotnie nagradzanej w konkursach architektonicznych
- architekt i projektant Paolo Calafiore- włoski twórca, który rozpoczął swoją karierę od pracy nad scenografiami w najsłynniejszych włoskich teatrach (Teatro alla Scala w Mediolanie, Arena di Verona, Teatro Regio w Turynie, Teatro Comunale w Ferrarze, Teatro San Carlo i Teatro Mercadante w Neapolu). Obecnie pracuje nad projektami kulturalnymi oraz aranżuje na nowo przestrzeń architektoniczną przy wykorzystaniu oświetlenia LED. Jego najsłynniejsze realizacje to multimedialny projekt 'From Face to Faces' w Rzymie, iluminacja zamku Montalto Dora w Ivrea czy iluminacja budynków Targów Mediolańskich.

Konferencja zgromadziła 301 architektów, a uświetniły ją specjalnie przygotowane pokazy najnowszych technologii i rozwiązań z dziedziny oświetlenia przygotowane przez firmę OSRAM oraz LUG Light Faktory.

Konferencja Technologia LED i jej zastosowanie – możliwości, ograniczenia, przyszłość

Wydarzeniem Targów była dwudniowa konferencja ”Technologia LED…”, która odbyła się 23 i 25 marca 2011r. Konferencja zgromadziła łącznie 319 zainteresowanych.
Gośćmi specjalnymi tego spotkania byli:

 • Fu Yuan, Dyrektor Wydziału Konsultingu China Solid-State, Lighting Alliance
 • Chris Mesnager Dyrektor Generalny, Optoelectronics, TOYODA GOSEI EUROPE NV
 • Fred Bass, dyrektor zarządzający Neonlite International Ltd. - właściciel marki MEGAMAN®
 • Wim Braber, Dyrektor Generalny Solid State Europe, Seoul Semiconductor Europe
 • Yuri Dorozhkin, Regionalny Dyrektor Sprzedaży CREE w Europie


Po raz pierwszy odbyło się spotkanie z przedstawicielami sklepów i salonów oświetleniowych. Seminarium “Możliwości zwiększenia sprzedaży produktów oświetleniowych przez sklepy i salony oświetleniowe oraz salony meblowe” odbyło się trzeciego dnia targów - 25 marca.

Targi Światło 2011
Autor: Agencja SOMA W tegorocznej edycji Targów uczestniczyło 11875 osób


Wydarzenia towarzyszące Targom

Specjalną ekspozycję nowoczesnego wzornictwa związanego ze światłem zaprezentowano w ramach Wystawy Młodych Designerów. Organizatorem Wystawy było Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Wystawa stanowiła platformę wymiany doświadczeń i poglądów oraz element współpracy polskich projektantów z producentami.

Prace początkujących projektantów można było również obejrzeć w ramach Wystawy dzieł finalistów Konkursu ŚWIATŁO DLA….. Trzecia edycja konkursu przeprowadzona była w dwóch kategoriach: “wzornictwo” oraz “architektura”. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.

NAGRODY W KONKURSACH

W ramach Targów ŚWIATŁO 2011 zorganizowano m.in. następujące konkursy: 

1. Konkurs na najlepszy wyrób targów: nagrodę przyznano firmie SCHREDER POLSKA za oprawę CALLA LED.
2. Konkurs na najbardziej innowacyjny produkt lub technologię:

I Nagrodę Ministra Gospodarki (ex-aequo) przyznano:
•  firmie LARS Co. za Intelligent Panel Led - linia energooszczędnych lamp ESSE
•  firmie OSRAM za źródło światła Preva LED

II Nagrodę Ministra Gospodarki (ex-aequo)otrzymała:
•  firma LUXIMA S.A. za rodzinę opraw TARANIS LED
•  firma MEGAMAN POLSKA za reflektor LED AR111 ER0716-201124D

III Nagrodę Ministra Gospodarki przyznano firmie WAGO ELWAG za serię złączek do puszek instalacyjnych 2273
3. Konkurs na najlepiej oświetloną gminę lub miasto 2010.

Tytuł "Najlepiej oświetlonej gminy i miasta w 2010 roku" przyznano:

 •  w kategorii gmin i miast poniżej 70 tys. mieszkańców: Urzędowi Gminy w Kleszczowie za oświetlenie kompleksu dydaktyczno-sportowego SOLPARK w uznaniu za kompleksowe i nowatorskie podejście do tematu przy równoczesnym zwróceniu uwagi na optymalizację przyjętych rozwiązań oświetleniowych. 
 • w kategorii gmin i miast powyżej 70 tys. mieszkańców: Urzędowi Miasta Torunia za oświetlenie Toruńskiej Starówki, oświetlenie ulicy Szosa Chełmińska oraz iluminację kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.


KOLEJNA EDYCJA  

Kolejna edycja Targów ŚWIATŁO – XX Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2012, odbędzie się w dniach 28-30 marca 2012 w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

Wszystkich zainteresowanych udziałem, zarówno wystawców jak i odwiedzających, którzy chcieliby uzyskać szczegółowe informacje zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:
www.elektroinstalacje.pl oraz do kontaktu z organizatorem targów:

tel: 22 649 76 69/71
fax: 22 649 76 83
e-mail: info@lightfair.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej