Wytyczne dla dachów zielonych FLL - pierwsze polskie wydanie

2016-05-04 13:31
DAFA
Autor: brak danych

 "Wytyczne do projektowania, wykonywania i pielęgnacji dachów zielonych - Wytyczne dla dachów zielonych" to publikacja zaleceń niemieckiego Stwowarzyszenia FLL dla dachów zielonych, rozszerzona o polskie przepisy, wydana przez Stowarzyszenie DAFA. Publikacja przeznaczona jest m.in. dla architektów, konstruktorów oraz wykonawców zielonych dachów.

Dzięki współpracy członkowskiej z niemieckim Stowarzyszeniem FLL (niem. Forschungsgesellschaft Landschaftsentwicklung Landschaftsbau e.V), DAFA pozyskało prawo do wydania Wytycznych FLL: „Richtlinie für die Planung, Ausführung und Pflege von Dachbegrünungen“, które zostały rozszerzone o przepisy polskie. Publikacja zawiera obowiązujace wymagania oraz parametry dla materiałów wykorzystywanych do projektowania, wykonywania i utrzymywania dachów zielonych, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy i technologii.

Wytyczne zostały opracowane pod redakcją merytoryczną dr hab. inż. Ewy Burszty Adamiak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy współpracy ekspertów: mgr inż. Ryszarda Klatt – rzeczoznawcy DAFA i dr inż. Jacka Nowaka z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. W tworzeniu publikacji uczestniczyli również specjaliści reprezentujący branżowe firmy członkowskie DAFA.

Najcenniejszą częścią wydania jest odwołanie zapisów do obowiązujących aktów prawnych, norm, jak i metod badawczych mających swoje zastosowanie w warunkach krajowych. Usystematyzowanie wymagań ma na celu przede wszystkim poprawę jakości projektowania, wykonywania oraz pielęgnacji dachów zielonych. Tym samym ma przyczynić się do zwrócenia, na etapie projektu i budowy, większej uwagi na wybór dostępnych rozwiązań, a na etapie eksploatacji na potrzebę przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych i kontroli, szczególnie w pierwszych latach funkcjonowania zazielenionego dachu. To z kolei daje możliwość realizacji założeń projektanta dachów zielonych, czyli zapewnianie przez lata trwałego efektu oraz funkcjonalności rozwiązania.

Wytyczne dla dachów zielonych FLL
Autor: Stowarzyszenie DAFA Wytyczne dla dachów zielonych FLL - wydanie w polskiej wersji językowej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej