Fasada Roku 2019. Zgłoszenia do końca września

2019-07-09 13:49 CzeM
Fasada Roku
Autor: Baumit

Tegoroczna „Fasada Roku" to już 13. edycja tego konkursu, która trwa od 1 kwietnia 2019. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma Baumit. Projekt jest kierowany do architektów, wykonawców, inwestorów, właścicieli i zarządców nieruchomości, którzy zechcą zaprezentować budynki, w których na elewacjach wykorzystano kompletną technologię Baumit.

Idea przedsięwzięcia jakim jest „Fasada Roku” jest zwrócenie uwagi na elewację jako elementu konstrukcyjnego budynku, który decyduje nie tylko o jego prezencji, ale również odgrywa istotną rolę w kształtowaniu otaczającego krajobrazu. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, jest też inspiracją dla tworzenia coraz śmielszych projektów.

Warunkiem wzięcia udziału w projekcie, jest wykazanie, że w zgłoszonym budynku została wykorzystana kompletna technologia Baumit, którą organizator definiuje jako system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Elewacja musi być całkowicie ukończona, włącznie z takimi elementami jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa, muszą być zabudowane wszystkie wystające kable i druty.

„Fasada Roku” – kategorie, terminy, nagrody

Do konkursu można zgłaszać obiekty w następujących kategoriach:
• budynek jednorodzinny nowy
• budynek wielorodzinny nowy
• budynek po termomodernizacji
• budynek niemieszkalny nowy
• budynek zabytkowy po renowacji

Żeby zgłosić się do konkursu, trzeba wejść na stronę www.fasadaroku.pl i wypełnić elektroniczny formularz, do którego trzeba dołączyć nie mniej niż 5 zdjęć budynku. Muszą one mieć wymiary minimum 2400x1600 pxl i przedstawiać ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek po termomodernizacji” i „budynek zabytkowy po renowacji” trzeba dołączyć również zdjęcia sprzed prac remontowych. Termin zgłoszeń upływa 30 września 2019. Obrady jury zaplanowano na listopad. Wcześniej swoją opinię będą mogli wyrazić internauci, którzy do 31 października 2019 mogą głosować na swoich faworytów poprzez oficjalną stronę konkursu.

Fasada Roku
Autor: Baumit Dom jednorodzinny w Kuźnicy Kiedrzyńskiej – Fasada Roku 2018 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”

Konkursowe jury będzie zawracało uwagę zarówno na walory architektoniczne i estetyczne zgłoszonych obiektów, jak również na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W przypadku zgłoszonych renowacji ważne też będzie poszanowanie historii budynków.

No i na koniec – nagrody! Do tytułów „Fasada Roku” w każdej z pięciu kategorii organizatorzy dołączą nagrody pieniężna w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo, zwycięzcy automatycznie zakwalifikują się do międzynarodowej edycji tego konkursu – Baumit Life Challenge 2020, której finał odbędzie się w Hiszpanii. Na szczeblu międzynarodowej rywalizacji laureaci (czyli zgłoszone obiekty) otrzymają tytuły „Europejskiej Fasady Roku”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej