Wszystko o pompach ciepła, czyli III Kongres PORT PC

2014-08-19 16:40
Port PC 2014
Autor: brak danych

Technologia jutra dostępna już dzisiaj - pod takim hasłem 23 września 2014 odbędzie się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Kongres podsumuje sytuację rynku pomp ciepła na tle innych urządzeń grzewczych w skali Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Jak uważają organizatorzy kongresu - Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), zmienia się w naszym kraju postrzeganie pomp ciepła. Po raz pierwszy w prawodawstwie polskim uwzględniono pompy ciepła jako urządzenia pozyskujące energię z odnawialnych źródeł. Pojawiły się nowe standardy techniczne w postaci kolejnych „Wytycznych projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła”, opublikowane przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Został w roku 2014 wprowadzony Europejski System Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła EUCERT.
To są przesłanki dla dalszego rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce. Podczas III Kongresu POST PC zostanie nie tylko omówiony obecny status rynku pomp ciepła w Polsce i Europie. Podczas spotkania będzie miała również miejsce premiera kolejnych wytycznych publikowanych przez PORT PC, omówione zostanie znaczenie pomp ciepła w świetle nowych Warunków Technicznych, które zaczną obowiązywać w roku 2014, 2017 i 2021. Przedstawione zostaną także prognozy i kierunki rozwoju technologii pomp ciepła nowe pola zastosowań i rozwoju technologii pomp ciepła np. w dziedzinie dużych mocy grzewczych. Do udziału w Kongresie organizatorzy zaprosili m.in. Karl-Heinza Stawiarskiego - prezesa zarządu niemieckiego stowarzyszenia BWP oraz Henryka Majchrzaka - prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Spotkanie tradycyjnie zakończy się panelem dyskusyjnym, podczas którego uczestnicy konferencji będą mieli okazję usłyszeć odpowiedzi ekspertów na nurtujące ich pytania.

III kongres przedstawicieli branży pomp ciepła odbędzie się 23 września 2014 roku w Centrum Konferencyjne EXPO XXI w Warszawie, podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo. Spotkanie jest dedykowane zarówno przedstawicielom branży pomp ciepła, jak i wszystkich zainteresowanych ta tematyką (m.in. przedstawiciele samorządów terytorialnych, studenci, osoby prywatne). Wszystkim, którzy zadeklarują udział w kongresie do końca sierpnia oraz dla studentów przewidziana jest promocyjna opłata za uczestnictwo.

Więcej informacji i szczegółowy program III Kongresu PORT PC (w zakładce wydarzenia) >>

pompa ciepła Portpc
Autor: PORTPC
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej