Wielkopolska buduje drogi lokalne

2010-08-20 14:46
Wielkopolskie  buduje drogi lokalne
Autor: Wielkopolski Urząd Wojewódzki Konferencja prasowa wojewody wielkopolskiego Piotra Florka

Wielkopolski wojewoda przedstawił samorządowcom z województwa zasady ubiegania się o dofinansowanie projektów w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

- Podczas dwu poprzednich edycji programu pomoc z budżetu państwa dotarła do każdego z powiatów w województwie - powiedział  Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, podczas konferencji prasowej.
W Wielkopolsce ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zmodernizowano już 35O km dróg. Remont i budowa kolejnych odcinków będzie możliwa dzięki trzeciej edycji programu, do której nabór rozpocznie się 1 września.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 został ustanowiony jako instrument pomocy rządu samorządom terytorialnym (gminom i powiatom) w rozwiązywaniu problemów związanych z remontami, przebudową, budową sieci dróg lokalnych. Program zakłada zaangażowanie środków budżetu państwa w wysokości 3 mld zł (1 mld zł w każdym z kolejnych lat realizacji programu) i co najmniej takie same nakłady ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Dofinansowanie jednego projektu z budżetu państwa nie może przekroczyć 3 mln zł, przy czym koszty zadania muszą zostać pokryte co najmniej w 50% przez beneficjenta. Zadania wybierane są w drodze konkursu. W I i II edycji Programu łącznie z dotacji skorzystały 93 jednostki, w tym 29 powiatów i 64 gminy.

Samorządowcy przygotowują już wnioski do kolejnej, ostatniej edycji Programu. Przez cały wrzesień będzie trwał nabór projektów. Następnie do końca października wnioski będą oceniane przez Komisję Wojewódzką. Ostateczne wyniki naboru będą znane w połowie listopada 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej