Warszawa. Jest wykonawca toalety nad Wisłą

2013-01-11 14:45
Grand Prix Projekt Łazienki 2010
Autor: Aleksandra Krzywańska| Katarzyna Szpicmacher| Maja Matuszewska Grand Prix "Projekt Łazienki 2010"

Pierwotnie nadwiślańśka toaleta publiczna miała zostać wybudowana na EURO 2012, ale nie wyszło. Ale zgodnie z dewizą, że lepiej późno niż wcale, została właśnie podpisana umowa na realizację tego przedsięwzięcia. Przetarg wygrała firma Konsolid.

Projekt toalety publicznej nad prawobrzeżną Wisłą, naprzeciwko Stadionu Narodowego zwyciężył w 2010 roku w konkursie „Projekt Łazienki” zorganizowanym wspólnie przez firmę Sanitec Koło oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Do konkursu zgłoszono aż 222 projekty. Wygrała koncepcja Katarzyny Szpicmacherer, Mai Matuszewskiej i Aleksandry Krzywańskiej.
Jest to oryginalny projekt pawilonu plażowego – dwa drewniane, dwukondygnacyjne budynki połączone rampami i schodami, posadowionych na płycie żelbetowej i podtrzymywanych żelbetowymi palami. Takie rozwiązanie uwzględnia wysoki czasami poziom Wisły. W pawilonach na poziomie minus 1 będą prysznice i przebieralnie, natomiast na poziomie 0 zaprojektowano zespół toalet i miejsce na kawiarnię.
Wykonawca w ramach kontraktu zbuduje również niezbędne podłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Wykonawca – firma Konsolid, zaoferował realizację inwestycji w ciągu 250 dni. Za ten kontrakt Konsolid ma otrzymać 4,24 mln zł.

Przy okazji miasto poinformowało, że zakończyły się już formalności związane z zawarciem umowy na przebudowę  bulwarów lewego brzegu Wisły. Przypomnijmy, ten kontrakt przypadł Hydrobudowie Gdańsk. Zgodnie z ofertą nowe bulwary nad Wisłą będą kosztować ok. 123 mln zł. Realizacja tego przedsięwzięcia (podzielona na etapy) ma potrwać trzy lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej