Warszawa 31 maja: Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

2011-05-06 14:36
Kolektory słoneczne na dachach wieżowców
Autor: materiały od: Testa Communications Kolektory słoneczne na dachach wieżowców

Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej jest już organizowane po raz czwarty przez Instytut Energetyki Odnawialnej. W tym roku odbędzie się 31 maja, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Podczas Forum spotkają się najważniejsi producenci, instalatorzy i dystrybutorzy systemów słonecznych termicznych oraz inwestorzy publiczni i przemysłowi.

Jest już tradycją, że Forum to okazja do zacieśnienia i sformalizowania współpracy w ramach firm produkcyjnych i instalatorskich sektora energetyki słonecznej w Polsce i w UE oraz zielonej gospodarki.

Ponadto, Forum, jak co roku zostało objęte honorowym patronatem Ministra Środowiska i Ministra Gospodarki oraz Prezesa NFOŚiGW i PKPP Lewiatan. Spośród różnych tematów związanych z energetyką słoneczną zostanie podsumowana roczna działalność programu z dotacją na budowę instalacji słonecznych NFOŚiGW i przedstawione nowe rynki dla kolektorów słonecznych (ESCO). Zaplanowano również ocenę roli energetyki słonecznej termicznej w Krajowym Planie Działania na rzecz OZE do 2020 r. Dodatkowo, przedstawione zostaną również nowe rynki dla kolektorów słonecznych.

Specjalnymi gośćmi Forum będą:
Robin Welling – Prezes Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej, który uczestniczył również w ubiegłym roku w Forum,
Roger Hackstock – dyrektor zarządzający AustriaSolar – firmy, która po raz pierwszy w Europie w 2001 r. zorganizowała Europejskie Słoneczne Dni,
Jan Erik Nielsen – sekretarz Solar Key Network z firmy PlanEnergi.

Więcej informacji

Formularz zgłoszeniowy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej