Warsaw Home, czyli targi mebli i wnętrz w Ptak Warsaw Expo

2019-09-30 17:08
Warsaw Home, targi wnętrz i mebli
Autor: Warsaw Home Targi Warsaw Home należą w bran ży meblarskiejk do największych w Europie

Już 3 października 2019 startuje edycja targów branży wnętrzarskiej, a ściślej branży meblowej – Warsaw Home. Ta ogromna impreza (udział weźmie 700 wystawców) potrwa cztery dni, do 6 października. Organizatorzy podkreślają, że to nie przypadek, że właśnie u nas odbywają się jedne z największych targów wnętrz, ponieważ Polska jest szóstym producentem mebli na świecie, zajmuje też trzecie miejsce w ich eksporcie. Zapowiada się wiele atrakcji, Na Warsaw Home trzeba po prostu być…

Targi Warsaw Home może nie mają długiej tradycji, ale już wpisały się do kalendarza imprez na których spotykają się i korzystają projektanci, architekci, coraz częściej deweloperzy, właściciele hoteli, restauracji, zarządcy przestrzeni publicznych. Spotykają się tu wszyscy zainteresowani nowościami w designie i architekturze. Obliczono, że w ubiegłym roku targi odwiedziło 67 325 osób z sześćdziesięciu pięciu krajów.

Warsaw Home 2019

Przestrzeń targowa ma w tym roku 120 000 m2, jak wspomnieliśmy zajmie ją blisko 700 firm z całego świata, nawet z Brazylii (wśród polskich producentów m.in. Balma, Noti, Befame, Halupczok, Tubądzina), które zaprezentują najnowsze designerskie meble, dekoracje i materiały wykończeniowe. Obszar targów został podzielony na 5 stref:

  • Selected Design – meble klasy premium
  • Selected Furniture – meble do domu i przestrzeni publicznych
  • Kitchen and Dining – meble, systemy, akcesoria i sprzęt AGD
  • Interior Finish – elementy wykończenia wnętrz
  • Deco – akcesoria dekoracyjne i smart home.
Warsaw Home, jdno ze spotkań na Design Forum w 2018 roku
Autor: Warsaw Home Warsaw Home, jdno ze spotkań na Design Forum w 2018 roku

Ofertę targową uzupełniają wykłady, warsztaty, wystawy i konsultacje. Organizatorzy tradycyjnie zaprosili osoby cenione w branży, które zaprezentują się na scenie Design Forum. Po raz trzeci na targach pojawią się m.in. Karim Rashid, określany księciem plastiku, okrzyknięty najsłynniejszym projektantem sztuki użytkowej obu Ameryk, który ma w swoim dossier około trzystu branżowych nagród; Job Smeets ze znanego Studia Job: Marcus Fairs – redaktor naczelny „Dezeen”, największego portalu o wyposażeniu wnętrz i architekturze, a także Stefan Diez, Luca Nichetto, Christophe Pillet, Matteo Cibic, Matti Klenell, Nelson Ruiz-Acal, Cate Högdahl, Richard Hutten, Jaime Beriestain, Daniel Svahn, Sylvain Willenz, Jakub Pollág, Václav Mlynář i David Trubridge. Będą poruszać aktualne tematy jak idea zrównoważonego rozwoju w designie, co-living czy biofeeling, wszyscy będą nawiązywać do przewodniego motywu targów, którym w tym roku jest hasło – „Jestem”.

Podczas targów Warsaw Home odbywa się także Poland Design Festiwal, czyli prezentacja lokalnych firm produkujących w krótkich seriach. Będzie też wystawa pt. IDEAS – przestrzeń oddana we władanie młodym projektantom, którzy zaprezentują swoje prototypy. Kuratorka wystawy i pomysłodawczyni targów, Katarzyna Ptak, ma nadzieję, że dzięki temu zostaną zauważeni, a ich projekty zamienią się w komercyjne produkty.

Więcej informacji na https://warsawhome.eu/ i facebook.com/warsawhomeexpo/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej