Warimpex sprzedał hotel

2009-09-07 14:56
Andel's Hotel,  Kraków
Autor: Warimpex Andel’s Hotel Kraków oferuje 159 pokoi, w tym andel’s apartment z niezapomnianym widokiem na panoramę Starego Miasta , jedną Senior Suite, 4 Junior Suites oraz pokoje bez barier.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG sprzedał DEKA Immobilien swój andel's Hotel Kraków. Od lutego 2008 r. Warimpex był jedynym właścicielem nieruchomości, a teraz wynajmie ją od nowego właściciela na okres 15 lat po stałym czynszu. Ustalono, że cena sprzedaży nie zostanie podana do wiadomości. Vienna International Hotelmanagement AG będzie w dalszym ciągu zarządzać hotelem.

- Przy sprzedaży andel's Hotel Kraków udało nam się uzyskać doskonały w obecnych warunkach rynkowych zysk, zrealizowaliśmy także zysk bilansowy, a w przyszłości, również dzięki dzierżawie, utrzymamy potencjał generowania zysków - mówi o udanej transakcji Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpex. - Z uwagi na fakt, że transakcje na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej są obecnie prawdziwą rzadkością, tym bardziej cieszy nas, że także w tych czasach rynek ma do nas zaufanie - ostatecznie jest to wyraz uznania dla jakości realizowanych przez nas projektów.

Krakowski andel's - czterogwiazdkowy hotel superior - został otwarty w maju 2007 roku jako pierwszy designerski hotel w Polsce. Projekt został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia joint venture 50:50 przez Warimpex i UBM Realitätenentwicklung AG.

Hotel w Krakowie jest jednym z elementów bardzo udanej koncepcji hoteli designerskich Warimpexu. Jej pierwsze sukcesy miały miejsce już w 2002 roku w Pradze. Po obecnej transakcji sprzedaży oraz sprzedanym w 2005 roku hotelu andel's w Pradze, Warimpex obecnie ma w swoim portfolio otwarte niedawno kolejne hotele tej marki w Berlinie i Łodzi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej