W roku 2011 przybyło 4500 inżynierów z uprawnieniami budowlanymi

2011-12-29 12:11
Uprawnienia budowlane
Autor: PIIB  Uroczystość nadania uprawnień budowlanych

Trwające od jesieni egzaminy na uprawnienia budowlane dobiegły końca. W całym kraju egzamin na uprawnienia pomyślnie zdało 2260 osób. W sesji wiosennej pomyślnie zdało go ponad 2250 osób, czyli w roku 2011 przybyło nam ponad 4500 inżynierów z uprawnieniami!

Przeczytaj również: Koniec egzaminów na uprawnienia?

Egzamin na uprawnienia budowlane 2011

Jesienna sesja egzaminacyjna na uprawnienia budowlane dobiegła końca. W tej sesji do I etapu, czyli pisemnego egzaminu na uprawnienia budowlane w całym kraju przystąpiło 2660 osób. Najwięcej zdających było w izbie mazowieckiej (ok. 300 osób), w województwie śląskim przystąpiło ponad 290 kandytatów, w izbie małopolskiej do testu pisemnego przystąpiło 280 osób.
W izbie dolnośląskiej egzamin pisało 240 osób, natomiast w izbie pomorskiej zdawało ponad 220 osób. Najmniej kandydatów odnotowała izba lubuska i opolska - po 50 osób, ponieważ są to najmniejsze izby w strukturze PIIB.

Ustny egzamin na uprawnienia budowlane

Do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane zakwalifikowało się 2540 osób. We wszystkich izbach część ustną zdało 2260 inżynierów budownictwa. Egzamin ustny najlepiej zdali kandydaci z województwa lubuskiego, opolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Osoby, kóre pozytywnie zdały egzmain ustny otrzymują decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych. Podczas uroczystości inżynierowie, którzy otrzymali uprawnienia otrzymują oficjalnmy dokument i towarzyszy temu ślubowanie nowo uprawnionych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Pierwsze uprawnienia budowlane zostały już przyznane w izbie podlaskiej, lubuskiej i zachodniopomorskiej, kolejne zostaną nadane na początku 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej