W PIIB kolejny egzamin na uprawnienia budowlane

2012-12-12 16:51
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Inżynierowie przystapili do egzaminów na uprawnienia budowlane w sesji jesiennej 2012 

W jesiennej sesji egzaminów na uprawnienia budowlane wystartowało 3200 inżynierów zrzeszonych w PIIB. Po pomyślnym zaliczeniu części pisemnej kandydaci na sprawowanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przystąpią do ustnego etapu egzaminu.

W ostatnim czasie tzw. zdawalność w egzaminach na uprawnienia budowlane wynosiła prawie 90%. Ciekawe, jak pójdzie inżynierom w sesji jesiennej 2012. Po zmianie zasad przeprowadzania egzaminu ustnego, teraz połowa pytań opracowywana jest dla każdego kandydata indywidualnie w zakresie zdobytej przez niego praktyki zawodowej oraz umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy technicznej w obszarze specjalności uprawnień, o które ubiega się kandydat. Taki system egzaminu ustnego ma wyeliminować nierzetelne dokumentowanie praktyki zawodowej.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB) przeprowadza egzaminy na uprawnienia budowlane w 9 specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej sanitarnej, instalacyjnej elektrycznej, drogowej, mostowej, kolejowej, telekomunikacyjnej i wyburzeniowej, z uwzględnieniem rodzaju i zakresu uprawnień.

Przeczytaj o pomysłach zmian dotyczących zdobywania uprawnień budowlanych >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej