Virako, dawniej Faktoria

2008-05-05 11:55
Forum 76 Business Centre
Autor: Forum 76 Business Centre

W związku z dynamicznym rozwojem i chęcią stworzenia rozpoznawalnej marki deweloperskiej, Spółka Faktoria Sp. z o.o. postanowiła przyjąć nową nazwę - Virako Sp. z o.o. Nowa nazwa, jak i logotyp odzwierciedlają charakter realizowanych, a także planowanych inwestycji - nowoczesnych i prestiżowych projektów deweloperskich, takich jak Forum 76. Business Centre, którego budowa właśnie się rozpoczęła.

Generalny wykonawca Forum 76 - spółka Condite z grupy Kolporter - rozpoczął w połowie kwietnia prace budowlane w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Łodzi (przy zbiegu alei Piłsudskiego i Rydza Śmigłego). Budowa potrwa zaledwie 12 miesięcy. Wraz z zakończeniem prac, Łódź otworzy się na centra usługowe międzynarodowych koncernów. Firmy doradcze, informatyczne czy księgowe, miały do tej pory prosty wybór. Budowały własny budynek od podstaw albo rezygnowały z inwestycji w Łodzi. Istniejące budynki nie spełniały ich standardów i oczekiwań. Teraz to się zmieni.

Forum 76 będzie w Łodzi pierwszym biurowcem klasy A, według powszechnie uznawanej na świecie klasyfikacji BOMA International (Building Owners and Managers Asociation). Budynek będzie miał 12 tys. m2 powierzchni całkowitej. Znajdą się w nim: nowoczesna przestrzeń biurowa, przeszklone atrium, bogate zaplecze: sala konferencyjna, punkty usługowe, restauracja, wewnętrzny i zewnętrzny parking oraz ogród na dachu.
Projekt wykonała Pracownia Archidea Spp. Inwestycję prowadzi Virako Sp. z o.o. (dawniej Faktoria sp. z o.o.). Budowę sfinansował BRE Bank Hipoteczny SA oraz BRE Bank SA.

Definicja biurowca klasy A według klasyfikacji BOMA: budynek nowy, usytuowany przy ważnej arterii komunikacyjnej (widoczny), o najwyższym standardzie - prestiżowe wejście, recepcja, restauracja na miejscu, liczba miejsc parkingowych (co najmniej jedno na 70 mkw. powierzchni biurowej dla budynków w centrach miast), łatwa do aranżacji powierzchnia, klimatyzacja, budynek chroniony, zarządzany inteligentnym systemem komputerowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej