VIII Forum Energetyki Prosumenckiej

2015-05-04 17:33
VII Forum Energetyki Prosumenckiej
Autor: Instytut Energetyki Odnawialnej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Instytut Energetyki Odnawialnej zapraszają 12-13 maja 2015 na  VIII Forum Energetyki Prosumenckiej. Forum jest największym w Polsce, cyklicznym wydarzeniem poświęconym energetyce prosumenckiej, integrującym środowiska skupione wokół odnawialnych źródeł energii (OZE).

Tegoroczna  konferencja odbędzie się pod hasłem „Obywatel z Energią” i poruszy kwestie kluczowe dla, stojącego obecnie przed olbrzymią szansą i możliwościami rozwoju, sektora prosumenckiego. Ważnym tematem Forum będą kwestie związane z ustawą o OZE oraz jej ocena wśród środowisk zaangażowanych w budowę zrównoważonego rynku energii odnawialnej w Polsce. Podczas Forum uczestnicy otrzymają odpowiedź m.in. na pytania: Kim jest prosument? Co zyska, a co straci, gdy przepisy ustawy o OZE „wejdą w życie”? W jaki rodzaj mikroinstalacji OZE warto zainwestować? Inwestować już dziś, czy dopiero za rok? Co wybrać: dotację z programu NFOŚiGW, dotację z programu PROW, czy taryfy gwarantowane FiT lub net-metering? Kiedy powstaną pierwsze mikrosieci OZE w Polsce? Jak sterować mikrosiecią domową? Jak sterować mikrosiecią lokalną? Czy i w jaki sposób instalacje prosumenckie mogą wpłynąć na koncepcję organizacyjną sieci wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej?

Aktualny program VIII Forum >>

Zarejestruj się już dziś! >>

Forum towarzyszyć będzie oddzielna sesja tematyczna dedykowana  wynikom projektu „Odnawialne Źródła Energii w gospodarstwach rolnych” – OZERISE www.ozerise.pl.

VIII Forum Energetyki Prosumenckiej 12-13 maja 2015 w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie (ul. Wspólna 30). 

VII Forum Energetyki Prosumenckiej
Autor: Instytut Energetyki Odnawialnej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej