Viessmann inwestuje w Legnicy

2010-07-26 13:48
Viessmann inwestuje w Legnicy
Autor: Stan Kochański 13 lipca 2010 r. w Urzędzie Miasta Legnicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Tomasza Tomczaka - członka zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego - prezydenta Legnicy i Zbigniewa Czechowskiego - prezesa Strefy Aktywności Gospodarczej. Zakład Produkcyjny Viessmann będzie produkował bloki energetyczno-cieplne do biogazowni, a także inne podzespoły grzewcze. Docelowa produkcja będzie warta kilka milionów euro.

Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy - producent systemów grzewczych, podpisał umowę ze Strefą Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. na dzierżawę i zagospodarowanie na cele produkcyjne hangaru położonego w pobliżu lotniska. Jeszcze w tym roku ruszy w nim produkcja proekologicznych bloków energetyczno-cieplnych stosowanych w biogazowniach warta kilka milionów euro. Docelowo przy produkcji pracę znajdzie 100 osób.

Zakład powstanie w jednym z hangarów, znajdujących się przy legnickim lotnisku, wydzierżawionym na 15 lat przez Viessmann Sp. z o.o. od SAG Sp. z o.o. Viessmann zainwestuje w modernizację budynku kilka milionów złotych.

Firma Viessmann została wyłoniona przez SAG na drodze przetargu. Viessmann Legnica zaproponował najbardziej korzystną ofertę cenową, jak również zagwarantował szybkie uruchomienie produkcji i zatrudnienie. Już w sierpniu rozpocznie się rekrutacja pierwszych 30 pracowników. Docelowo w nowym zakładzie produkcyjnym Viessmann w Legnicy znajdzie pracę w sumie 100 osób.

– Poszukujemy specjalistów, elektryków, spawaczy i monterów. Chcemy ruszyć z produkcją już na przełomie września i października - mówi Tomasz Tomczak z zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy.

Inwestycja ta to szansa rozwoju dla miasta Legnica oraz regionu. Firma Viessmann już od 10 lat inwestuje w tym mieście. W 2000 r. w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał Zakład Produkcyjny Viessmann Technika Grzewcza, w którym przy produkcji kotłów grzewczych i podzespołów do urządzeń techniki grzewczej pracuje już 500 osób.


Grupa Viessmann jako wiodący producent systemów techniki grzewczej oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych. Założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne zatrudnia na całym świecie 8 600 pracowników, a jego łączne obroty wynoszą około 1,7 mld euro. Viessmann jest nastawiony na działalność na całym świecie, posiada 16 zakładów w Niemczech, Francji, Kanadzie, Polsce, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii i w Chinach oraz organizacje dystrybucji w 37 krajach i 120 oddziałów handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej