Uniwersytet Śląski modernizuje laboratoria. Roboty budowlane wykona Mostostal Warszawa

2011-12-28 12:55
Centrum Dydaktyczno-Naukowe Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego, Sosonowiec.jpg
Autor: brak danych Centrum Dydaktyczno-Naukowe w Sosnowcu

Mostostal Warszawa wykona roboty budowlane w ramach modernizacji pracowni dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego. Przedsięwzięcie obejmie laboratoria znajdujące się w Katowicach i Sosnowcu. Wartość robót opiewa na ponad 20 mln złotych.

Spółka Mostostal Warszawa pozyskała kontrakt na modernizację budynków dydaktycznych Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach.

Przeczytaj również: andel's Hotel Łódź. Połączenie historii z nowoczesną architekturą. Zobacz wnętrza hotelu!

Umowa o roboty budowlane o wartości 22,6 mln złotych brutto, została podpisana 21 grudnia. Zamawiającym jest Uniwersytet Śląski.

Roboty budowlane - zakres

W ramach inwestycji Mostostal Warszawa zmodernizuje trzy laboratoria znajdujące się na terenie uczelni w Katowicach oraz jeden obiekt dydaktyczny w Sosnowcu. Roboty budowlane obejmują przebudowę budynków oraz wyposażenie ich w niezbędne urządzenia.

Laboratoria Uniwersytetu Śląskiego

W Katowicach wybudowane zostaną laboratoria: Zespółu Laboratoriów i Pracowni Dydaktycznych Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Zespółu Pracowni Dydaktycznych Instytutu Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. W Sosnowcu natomiast powstanie Zespół Laboratoriów i Pracowni Dydaktycznych Wydziału Nauk o Ziemi.
Inwestycja jest finansowana ze środków publicznych, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007- 2013. Mostostal Warszawa ma zakończyć budowę do końca lipca 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej