Uniwersytet Śląski modernizuje laboratoria. Roboty budowlane wykona Mostostal Warszawa

2011-12-28 12:55
Centrum Dydaktyczno-Naukowe Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego, Sosonowiec.jpg
Autor: brak danych Centrum Dydaktyczno-Naukowe w Sosnowcu

Mostostal Warszawa wykona roboty budowlane w ramach modernizacji pracowni dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego. Przedsięwzięcie obejmie laboratoria znajdujące się w Katowicach i Sosnowcu. Wartość robót opiewa na ponad 20 mln złotych.

Spółka Mostostal Warszawa pozyskała kontrakt na modernizację budynków dydaktycznych Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach.

Przeczytaj również: andel's Hotel Łódź. Połączenie historii z nowoczesną architekturą. Zobacz wnętrza hotelu!

Umowa o roboty budowlane o wartości 22,6 mln złotych brutto, została podpisana 21 grudnia. Zamawiającym jest Uniwersytet Śląski.

Roboty budowlane - zakres

W ramach inwestycji Mostostal Warszawa zmodernizuje trzy laboratoria znajdujące się na terenie uczelni w Katowicach oraz jeden obiekt dydaktyczny w Sosnowcu. Roboty budowlane obejmują przebudowę budynków oraz wyposażenie ich w niezbędne urządzenia.

Laboratoria Uniwersytetu Śląskiego

W Katowicach wybudowane zostaną laboratoria: Zespółu Laboratoriów i Pracowni Dydaktycznych Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Zespółu Pracowni Dydaktycznych Instytutu Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. W Sosnowcu natomiast powstanie Zespół Laboratoriów i Pracowni Dydaktycznych Wydziału Nauk o Ziemi.
Inwestycja jest finansowana ze środków publicznych, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007- 2013. Mostostal Warszawa ma zakończyć budowę do końca lipca 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej