Umowa na modernizację dworca Warszawa Wschodnia

2010-06-30 10:12
Dworzec Warszawa Wschodnia
Autor: PKP S.A. Dzięki programowi PKP w całej Polsce pięknieją dworce. Do 2015 roku PKP wyremontuje 80 dworców.

PKP S.A. podpisały umowę z wykonawcą przebudowy dworca wschodniego - firmą Strabag Sp. z o.o. Przekazywanie terenu zaplecza budowy rozpocznie się jeszcze w czerwcu.

Gruntowna przebudowa i modernizacja najważniejszego dworca, z punktu widzenia UEFA EURO 2012™ i prawobrzeżnej części Warszawy, rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia 2010 r. Generalny wykonawca ma zakończyć przebudowę dworca i oddać do użytkowania pasażerom najpóźniej na początku maja 2012 r.

Strabag przeprowadzi gruntowną przebudowę dworca za kwotę 38 mln zł (31 mln zł netto). Przebudowa dworca Warszawa Wschodnia jest finansowana ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP S.A. Dzięki przebudowie dworzec będzie bardziej funkcjonalny, przyjazny dla pasażerów i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przebudowany zostanie gruntownie terminal dworca i jego otoczenie od strony ulicy Kijowskiej. Dworzec będzie miał kompletnie nowy system informacji dla pasażerów, poczekalnie, klimatyzację,, oświetlenie, kasy i parking oraz pętlę autobusową przed dworcem.

Ogólnodostępna powierzchnia dworca powiększy się poprzez wydzielenie zespołu centrum obsługi klienta z kasami przechowalni bagażu. We wschodnim skrzydle zlokalizowane będą funkcje gastronomiczną. Skrzydło zachodnie zawierać będzie pomieszczenia przeznaczone na funkcje usługowe. Na poziomie antresoli, zaprojektowane zostało centrum obsługi klienta VIP i powierzchnie na cele biurowe. Obiekt będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, z elementami ułatwiającymi orientację i poruszanie osobom niewidomym.

Zmodernizowana zostanie również część dworca dla pociągów podmiejskich od strony ul. Lubelskiej. W trakcie prac budowlanych poszczególne części dworca będą czasowo wyłączane z użytkowania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej