Udane targi mieszkaniowe w Gdańsku

2016-04-11 16:24
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku
Autor: Murator EXPO ERGO ARENA, targi mieszkaniowe, kwiecień 2016

Wiosenna edycja targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które w kwietniu gościły w trójmiejskiej ERGO ARENIE pobiła dotychczasowy rekord liczby wystawców i frekwencji. Organizatorem targów mieszkaniowych jest Murator EXPO. 

Targi odwiedziło ponad 15 000 osób zainteresowanych ofertą mieszkaniową Trójmiasta. Najliczniejszą grupą byli młodzi ludzie „po trzydziestce”, które dobrze orientują się w ofercie rynkowej. Kolejna grupa to poszukujący swojego pierwszego „M”. Nie brakowało osób, które chciały sprzedać działkę czy dom i kupić mieszkanie od dewelopera. W ERGO ARENIE zapadło wiele decyzji zakupowych, bo też i oferta była podobno bardzo atrakcyjna, przygotowana specjalne na te targi. Powierzchnia wystawiennicza prezentowała się imponująco – stoiska wystawców przyciągały atrakcyjną aranżacją i profesjonalnym sposobem prezentacji, swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców: w tym najwięksi deweloperzy w regionie (m.in. ALLCON OSIEDLA, EURO STYL, INPRO, SEMEKO) oraz przedstawiciele ogólnopolskich firm deweloperskich (Polnord, JW Construction, ECO CLASSIC, Robyg). Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez banki (PEKAO, PKO, Bank BPH) i pośredników finansowych (m.in. MURATOR FINANSE). Liczną reprezentację miały pośrednictwa nieruchomości oraz firmy świadczące usługi aranżacji. Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji m.in. z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe technologie panele solarne czy budownictwo domów hybrydowych.

Dużą popularnością cieszyły się też wykłady, w których poruszano problematykę związaną z finansowaniem nieruchomości, a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i dofinansowaniu w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego, podczas którego pojawiły się m.in. zagadnienia: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłowe umowy z deweloperem i najmu okazjonalnego, bezpieczeństwo   najemcy i właściciela, obciążenia nieruchomości czy bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie odbyła się dyskusja o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego.

Organizatorzy już teraz zachęcają do zaplanowania udziału w kolejnych wydarzeniach targowych Murator EXPO w Trójmieście w roku 2016: 3-4 września – gdyńskie targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie (GDYNIA ARENA) i  22-23 października – targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie w Gdańsku (AMBER EXPO). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej