TYTAN SPORTU 2012

2012-02-03 14:56
TYTAN SPORTU 2012
Autor: Waldemar Mulhstein TYTAN SPORTU 2012 - Ryszard Bosek (w środku ze statuetką), z lewej Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA, z prawej Michał Olszewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Z tyłu zawodnicy Tytan AZS Częstochowa

Kapitała nagrody TYTAN SPORTU, której przewodniczy Andrzej Ulfiga, prezesa zarządu Selena SA, uhonorowała w tym roku Ryszarda Boska, jednego z najlepszych polskich siatkarzy w historii.

Nagroda TYTAN SPORTU przyznana została po raz pierwszy w ubiegłym roku. Ma ona symbolizować analogie między sukcesami sportowymi i sukcesami biznesowym, bo w obu tych dziedzinach obowiązują takie same zasady: gra fair play, ciężka i systematyczna, której celem jest sukces i zwycięstwo, radość z pokonywania przeszkód, satysfakcja z osiąganych wyników. Statuetka TYTANA SPORTU jest nagrodą, którą najwybitniejszym sportowcom przyznaje środowisko budowlana. I nie może być inaczej - jest wręczana podczas najważniejszej imprezy branży budowlanej, czyli podczas targów BUDMA.

TYTAN SPORTU dla Ryszarda Boska

Tegoroczny laureat nagrody TYTAN SPORTU - Ryszard Bosek, w drużynie o pseudonimie "Bubu", to wybitny siatkarz, później trener, mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku i mistrz świata z Meksyku z roku 1974. W reprezentacji Polski, w latach 1969-1986 wystąpił 359 razy. Był wzruszony przyznaną nagrodą, a dziennikarzom przyznał się, że podczas projekcji filmu prezentującego jego dokonania, łza zakręciła mu się w oku, gdy patrzył na fragmenty meczu o złoty medal między Polską i Związkiem Radzieckim na igrzyskach w Montrealu.

BUDMA i sport

TYTANA SPORTU Ryszardowi Boskowi wręczyli: Michał Olszewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA i przewodniczący Kapituły tego wyróżnienia.
W uroczystej gali uczestniczyło blisko 200 osób, tak ze środowiska budowlanego jak i ze sportowego, w tym m.in.: Jacek Wszoła - mistrz olimpijski z Montrealu w skoku wzwyż, Andrzej Gołaszewski - wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS), Konrad Pakosz - prezes klubu Tytan AZS Częstochowa oraz wiceprezes Roman Lisowski i trener Marek Kardos, zawodnicy: Michał Kamiński, Fabian Drzyzga, Miłosz Hebda, Bartosz Janeczek, Wojciech Sobala i Kamil Lewiński. I tak na BUDMĘ zawitali sportowcy, zresztą było ich więcej, chociażby Mariusz Pudzianowski, który związany jest z firmą Blachy Pruszyński.

Sportowcy na BUDMIE
Autor: Blachy Pruszyński Mariusz Pudzianowski na BUDMIE, na stoisku firmy Blachy Pruszyński

Wypada jeszcze przypomnieć, że nagroda TYTAN SPORTU 2011 została przyznana Władysławowi Kozakiewiczowi, który w skoku o tyczce zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Moskwie (1980), wielokrotny medalista mistrzostw Europy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej