TYTAN SPORTU 2012

2012-02-03 14:56
TYTAN SPORTU 2012
Autor: Waldemar Mulhstein TYTAN SPORTU 2012 - Ryszard Bosek (w środku ze statuetką), z lewej Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA, z prawej Michał Olszewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Z tyłu zawodnicy Tytan AZS Częstochowa

Kapitała nagrody TYTAN SPORTU, której przewodniczy Andrzej Ulfiga, prezesa zarządu Selena SA, uhonorowała w tym roku Ryszarda Boska, jednego z najlepszych polskich siatkarzy w historii.

Nagroda TYTAN SPORTU przyznana została po raz pierwszy w ubiegłym roku. Ma ona symbolizować analogie między sukcesami sportowymi i sukcesami biznesowym, bo w obu tych dziedzinach obowiązują takie same zasady: gra fair play, ciężka i systematyczna, której celem jest sukces i zwycięstwo, radość z pokonywania przeszkód, satysfakcja z osiąganych wyników. Statuetka TYTANA SPORTU jest nagrodą, którą najwybitniejszym sportowcom przyznaje środowisko budowlana. I nie może być inaczej - jest wręczana podczas najważniejszej imprezy branży budowlanej, czyli podczas targów BUDMA.

TYTAN SPORTU dla Ryszarda Boska

Tegoroczny laureat nagrody TYTAN SPORTU - Ryszard Bosek, w drużynie o pseudonimie "Bubu", to wybitny siatkarz, później trener, mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku i mistrz świata z Meksyku z roku 1974. W reprezentacji Polski, w latach 1969-1986 wystąpił 359 razy. Był wzruszony przyznaną nagrodą, a dziennikarzom przyznał się, że podczas projekcji filmu prezentującego jego dokonania, łza zakręciła mu się w oku, gdy patrzył na fragmenty meczu o złoty medal między Polską i Związkiem Radzieckim na igrzyskach w Montrealu.

BUDMA i sport

TYTANA SPORTU Ryszardowi Boskowi wręczyli: Michał Olszewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA i przewodniczący Kapituły tego wyróżnienia.
W uroczystej gali uczestniczyło blisko 200 osób, tak ze środowiska budowlanego jak i ze sportowego, w tym m.in.: Jacek Wszoła - mistrz olimpijski z Montrealu w skoku wzwyż, Andrzej Gołaszewski - wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS), Konrad Pakosz - prezes klubu Tytan AZS Częstochowa oraz wiceprezes Roman Lisowski i trener Marek Kardos, zawodnicy: Michał Kamiński, Fabian Drzyzga, Miłosz Hebda, Bartosz Janeczek, Wojciech Sobala i Kamil Lewiński. I tak na BUDMĘ zawitali sportowcy, zresztą było ich więcej, chociażby Mariusz Pudzianowski, który związany jest z firmą Blachy Pruszyński.

Sportowcy na BUDMIE
Autor: Blachy Pruszyński Mariusz Pudzianowski na BUDMIE, na stoisku firmy Blachy Pruszyński

Wypada jeszcze przypomnieć, że nagroda TYTAN SPORTU 2011 została przyznana Władysławowi Kozakiewiczowi, który w skoku o tyczce zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Moskwie (1980), wielokrotny medalista mistrzostw Europy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej