Tylko jedna oferta w przetargu na remont historycznego dworca w Poznaniu

2010-06-29 10:51

Przetarg publiczny nieograniczony na wykonawcę robót budowlanych - remontu Dworca Letniego w Poznaniu został ogłoszony w połowie miesiąca br. Już 28 czerwca 2010 r., w siedzibie PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, nastąpiło otwarcie... oferty.

Obecnie komisja przetargowa PKP S.A. analizuje złożoną ofertę pod kątem zgodności z wymogami technicznymi i formalnymi.

W ciągu najbliższych dni dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, na wniosek komisji przetargowej, podejmie decyzję finalizującą przetarg: jego unieważnienie, bądź udzielenie zamówienia firmie, która złożyła ofertę. PKP S.A. planuje rozpoczęcie prac remontowych na Dworcu Letnim w lipcu 2010 r.

Dworzec Letni położony przy ul. Dworcowej w Poznaniu wybudowany został jako luksusowy, prywatny dworzec dla cesarza Wilhelma II, który ze względów prestiżowych i bezpieczeństwa podróżował prywatnym pociągiem. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii miasta i Wielkopolski. 26 grudnia 1918 r. na Dworzec Letni w Poznaniu przyjechał pociąg z Ignacym Paderewskim, którego pobyt w Poznaniu stał się bezpośrednią przyczyną wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Remont Dworca Letniego przewiduje odtworzenie pierwotnego kształtu budynku (m.in. odbudowę dachu). Wyremontowany zostanie dworzec oraz wiata peronowa. Prace obejmą: odtworzenie i wy-miana konstrukcji i pokrycia dachowego budynku dworca, wymiana stolarki okiennej/drzwiowej, wykonanie instalacji, budowa małej architektury wokół dworca i wiaty, przebudowa peronu, wykonanie iluminacji świetlnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej