Tylko jedna oferta w przetargu na remont historycznego dworca w Poznaniu

2010-06-29 10:51

Przetarg publiczny nieograniczony na wykonawcę robót budowlanych - remontu Dworca Letniego w Poznaniu został ogłoszony w połowie miesiąca br. Już 28 czerwca 2010 r., w siedzibie PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, nastąpiło otwarcie... oferty.

Obecnie komisja przetargowa PKP S.A. analizuje złożoną ofertę pod kątem zgodności z wymogami technicznymi i formalnymi.

W ciągu najbliższych dni dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, na wniosek komisji przetargowej, podejmie decyzję finalizującą przetarg: jego unieważnienie, bądź udzielenie zamówienia firmie, która złożyła ofertę. PKP S.A. planuje rozpoczęcie prac remontowych na Dworcu Letnim w lipcu 2010 r.

Dworzec Letni położony przy ul. Dworcowej w Poznaniu wybudowany został jako luksusowy, prywatny dworzec dla cesarza Wilhelma II, który ze względów prestiżowych i bezpieczeństwa podróżował prywatnym pociągiem. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii miasta i Wielkopolski. 26 grudnia 1918 r. na Dworzec Letni w Poznaniu przyjechał pociąg z Ignacym Paderewskim, którego pobyt w Poznaniu stał się bezpośrednią przyczyną wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Remont Dworca Letniego przewiduje odtworzenie pierwotnego kształtu budynku (m.in. odbudowę dachu). Wyremontowany zostanie dworzec oraz wiata peronowa. Prace obejmą: odtworzenie i wy-miana konstrukcji i pokrycia dachowego budynku dworca, wymiana stolarki okiennej/drzwiowej, wykonanie instalacji, budowa małej architektury wokół dworca i wiaty, przebudowa peronu, wykonanie iluminacji świetlnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej