Turniej „ZŁOTA KIELNIA” – laureaci roku 2016

2016-02-17 12:44
Złota Kielnia 2016
Autor: redakcja

Podczas tegorocznych targów BUDMA, 3–5 lutego 2016 odbył się finał XLV edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". W turnieju biorą udział uczniowie szkół zawodowych kształcących w zawodach budowlanych. Laureaci są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Do Poznania przyjechało 30 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych z 3505 uczniów z 86 szkół. Przypomnijmy, że organizatorem turnieju jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej, zaś gospodarzem, podobnie jak w roku ubiegłym, był poznański Zespół Szkół Budowlanych, a sam turniej odbywał się na terenie targów BUDMA.
Uczestnicy turnieju Złota Kielnia mieli do wykonania zadanie technologiczne zgodne ze swoją kwalifikacją zawodową, według określonego schematu. Stanowiska zostały przygotowane przez sponsorów strategicznych poszczególnych kwalifikacji.
W kwalifikacji roboty murarskie i tynkarskie uczestnicy mieli do wykonania fragment narożnika z pustaków Phoroterm na zaprawie ciepłochronnej. Stanowiska przygotował sponsor strategiczny firma Wienenberger.
W kwalifikacji wykonywanie robót posadzkarskich i okładzinowych zadanie polegało na wykonaniu fragmentu posadzki z paneli podłogowych i wykładziny dywanowej. Stanowiska przygotował sponsor strategiczny firma Bicoman.
W kwalifikacji wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich uczestnicy mieli do wykonania tapetowanie ściany oraz wymalowanie według szablonu logo sponsora Stanowiska przygotował sponsor strategicznych Akademia Techniki PPD Deco we Wrocławiu.
W kwalifikacji wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych należało dokonać montażu szafki i rozdzielacza c.o. oraz montaż ogrzewania podłogowego. Sponsorami tej kwalifikacji była firma Giacomini.
W kwalifikacji montaż suchej zabudowy uczestnicy mieli za zadanie wykonanie narożnika ścianki działowej według rysunku z profili i płyt kartonowo-gipsowych. Sponsorem tej kwalifikacji było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu.
Wykonywanie zadań trwało 3 godziny i następnie zostało ocenione przez członków jury i przedstawicieli sponsorów.
Tego samego dnia w godzinach popołudniowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej. Jury dokonało oceny prac i testów oraz ustaliło wyniki końcowe, które ogłoszono trzeciego dnia w Centrum Prasowym Targów Poznańskich.
Tytuł najlepszego praktyka (uzyskał najwyższą ilość punktów w części praktycznej) – zdobył MAREK GOŁEMBIEWSKI z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, który otrzymał puchar Prezesa Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i nagrodę rzeczową. Miano najlepszego finalisty i puchar Ministra Edukacji Narodowej zdobył zdobywca największej liczby punktów ARTUR WYCIK z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach. W ramach XLV edycji Turnieju rozstrzygnięto również konkurs ogłoszony przez Akademię Techniki PPG Deco we Wrocławiu na Młodego Malarza Roku Dekoral Professional 2016. Akademia Techniki przejęła patronat nad zawodem malarz, dostarczając materiały w części praktycznej, ubrania robocze oraz fundując nagrody dla wszystkich finalistów w zawodzie malarz. Miano Młodego Malarza roku 2016 zdobył uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie MAREK GOŁEMBIEWSKI. Puchar Ministra Infrastruktury i Budownictwa dla najlepszej szkoły wręczono dyrektorowi Zespołu Edukacyjnego „Blok” w Toruniu.

Złota Kielnia 2016
Autor: redakcja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej