Termomodernizacja i Naprawa Budynków Istniejących w Polsce - cykl wykładów branżowych

2024-03-29 12:38
Instytut Budownictwa Optymalnego
Autor: mat. prasowe

W dniach 22 - 24 marca 2024 w Centrum Konferencyjne IBIB PAN w Warszawie odbyła się konferencja pod tytułem "Termomodernizacja i Naprawa Budynków Istniejących w Polsce". Konferencja została zakończona dwoma panelami dyskusyjnymi, które były poświęcone interdyscyplinarnej współpracy uczestników procesu inwestycyjnego oraz wyzwaniom czekającej nas zielonej transformacji w budownictwie.

Termomodernizacja i Naprawa Budynków Istniejących w Polsce

To tytuł konferencji poświęconej termomodernizacji, ale także zielonemu i zdrowemu budownictwu. Organizatorem spotkania był Instytut Budownictwa Optymalnego, Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów 94 oraz D.M.P. Project Sp. z o.o. Były to trzy dni wykładów branżowych prowadzonych przez kadrę naukową, projektantów, rzeczoznawców i biegłych. Przypomnijmy tylko niektóre:

  • Parametry zdrowego budynku dr inż. Rafała Dybicza - wykład o tym, jak przy remoncie czy przy realizacji chronić się przed syndromami chorego budynku.
  • Analiza metody naprawczej mgr inż. Andrzeja Wolańskiego - stare budynki wymagają remontów i napraw. Kompletna technologia naprawy i związane z nią detale to kluczowe składowe dla poprawnego działania stosowanej aplikacji i jej trwałości.
  • BIM jako podstawa idei Cyfrowych Bliźniaków i koncepcji gospodarki cyrkularnej dr inż. Andrzeja Szymona Borkowskiego - jak da się usprawniać projektowanie, chroniąc jednocześnie sam proces realizacyjny przed kosztownymi błędami.
  • Odpowiedzialność inwestora w procesie budowlanym dr inż. Rafała Dybicza - inwestorzy mający w planach realizację budowlaną często nie wiedzą z jaką prawną odpowiedzialnością się to wiąże.
  • Naprawa konstrukcji budynku dr inż Rafała Dybicza - o tym jak powinniśmy zadbać o konstrukcję budynku w budynku istniejącym.
  • Izolacje termiczne. Wilgoć w przegrodach zewnętrznych mgr inż. Andrzeja Wolańskiego - izolacja odpowiada za termikę budynku, ale prawidłowa izolacja odpowiada też za stan techniczny budynku.
  • Jak wybrać architekta inż. arch Kuby Fularskiego.

Kolejna konferencja "Eliminacja błędów projektowych i wykonawczych w budownictwie" odbędzie się w Krakowie  21-23 czerwca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej