Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE we Wrocławiu

2016-02-29 15:41
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE we Wrocławiu
Autor: Murator EXPO Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE we Wrocławiu

Trzecia edycja wrocławskich Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbyła się 13-14 lutego 2016 roku w Hali Stulecia. Targi odwiedziło ponad 8 tys. osób. Wśród zwiedzających najliczniejszą grupą były osoby młode poszukujące pierwszego "M", dobrze zorientowane w ofercie rynkowej. Nie brakowało też chętnych do sprzedaży domu i kupna mieszkania.

Na targach we Wrocławiu wiele osób podejmowało decyzję zakupową, korzystając z atrakcyjnej specjalnie przygotowanej oferty. Ozdobą imprezy była wystawa poświęcona nowo powstającej dzielnicy Wrocławia – Nowe Żerniki. W stoisku przedstawiciele Wrocławia przedstawiali zalety nowej inwestycji. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 60 wystawców. Największą grupą byli lokalni deweloperzy, nie zabrakło też banków i pośredników z ofertą kredytów mieszkaniowych, agencji nieruchomości czy firm zajmujących się aranżacją wnętrz. Targową ofertę dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji m.in. z: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów. 

Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się wykłady, w trakcie których eksperci rynku poruszali tematykę związaną z finansowaniem nieruchomości, a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i dofinansowaniu w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego, podczas którego omówiono m.in. zagadnienia: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłowe umowy kupna z deweloperem, jak zabezpieczyć własne interesy, umowę najmu okazjonalnego, gwarancja bezpieczeństwa dla najemcy i właściciela czy obciążenia nieruchomości versus bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie zaproszeni goście dyskutowali o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego.

Wszyscy zwiedzający otrzymali przy wejściu na targi katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Wrocławia i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. Organizatorem Targów  Nowy DOM Nowe MIESZKANIE jest Murator EXPO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej