Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku

2015-10-12 16:37
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku
Autor: Murator EXPO

Już po raz drugi Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE zawitają do Gdańska. Impreza odbędzie się 17-18 października 2015 w trójmiejskiej ERGO ARENIE. Będą to dla tego regionu największe targi mieszkaniowe w ciągu ostatnich lat, a ich organizatorem jest Murator EXPO.

Na targach, swoją bogatą ofertę domów oraz mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego zaprezentują najwięksi gracze trójmiejskiego rynku nieruchomości, m.in.: ALLCON Osiedla, EURO Styl, Hossa, INPRO, ROBYG, Polnord, Murapol, JWC, PB Górski, DEKPOL, K&L i wielu innych. Na zainteresowanych czeka ponad 100 wystawców oraz przeszło 20 niezależnych ekspertów (od prawa, finansów czy podatków). Promocje i atrakcyjne rabaty zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach. Targom towarzyszyć będzie Centrum Rynku Wtórnego organizowane przez Pomorskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości. Ponadto Stowarzyszenie Architektów Polskich przygotowało dla zwiedzających spotkania poświęcone ocenie rynkowego zakupu mieszkania.
Targowi pośrednicy kredytowi i doradcy finansowi (m.in.: Murator FINANSE, Dom Kredytowy Notus czy doradza.pl) będą proponować niskie prowizje dla kredytu mieszkaniowego, szerokie zakresy kredytowania i długie okresy spłaty. Warto na targach skorzystać z bogatej oferty kredytów hipotecznych i porozmawiać z przedstawicielami pośredników, wytargować minimalną prowizję za udzielenie kredytu oraz marżę, poprosić o przeprowadzenie symulacji wysokości i warunków kredytu i ocenić ryzyko zakupu mieszkania, dowiedzieć się od czego zależy wartość zabezpieczenia kredytu, jak i co zrobić, aby uniknąć rejestrów kredytowych.
Targi organizowane przez Muratora EXPO zawsze mają bogaty program imprez towarzyszących. W Centrum Bezpłatnych Porad będzie czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Będą też wykłady prowadzone przez niezależnych specjalistów. Szczególnej uwadze polecane są spotkania pod hasłem: „Mieszkanie dla Młodych – szansa na pieniądze od Państwa – jak i kiedy”. Nowelizacja MdM wprowadziła możliwość nabycia w ramach programu dowolnej nieruchomości mieszkalnej. Po dopłatę do kredytu w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” mogą ubiegać się m.in.: kupujący nie tylko nowe, ale też używane mieszkania, nabywcy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej, wnoszonego w celu uzyskania prawa własności mieszkania, na podstawie zawartej ze spółdzielnią mieszkaniową umowy o budowę lokalu. Dzięki nowelizacji do kredytu razem z uczestnikiem MdM mogą przystąpić inne, w tym niespokrewnione osoby.

Więcej informacji o targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej