Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Torwar 3-4 marca

2012-02-13 13:08
Targi mieszkaniowe Murator EXPO
Autor: brak danych

Na warszawskim Torwarze, 3 i 4 marca odbędzie się już 36. edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Będzie im towarzyszyć Festiwal Wiedzy o Nieruchomościach.

Targi mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie
Autor: Murator EXPO

Udział w targach zapowiedziało ponad 200 deweloperów z ofertą blisko 10 000 mieszkań. Będą to zarówno lokale oddane do użytku w 2011 roku, jak i takie, których budowa dopiero się rozpoczyna. Najwięcej będzie oferowanych mieszkań małych - dwupokojowych do 40 m2 i trzypokojowych do 55 m2 powierzchni. Ponieważ na rynku jest sporo mieszkań, a deweloperzy chcą je sprzedać, zapowiedzieli na targach konkurencję cenową, z dużymi rabatami i negocjowaniem cen w dół włącznie. To dobra okazja nabycia mieszkania, bo nie wiadomo jak zachowa się rynek po wejściu w życie ustawy o ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu jednorodzinnego (zacznie obowiązywać od 29 kwietnia 2012). Oprócz deweloperów w targach będą uczestniczyły banki, które również zapowiadają atrakcje kredytowe.

W podejmowaniu decyzji mieszkaniowych i kredytowych bezpłatnie pomagać będą eksperci. Dla odwiedzających targi przygotowano mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej oraz raport „Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe – wiosna 2012” w którym będzie można znaleźć informacje o lokalizacjach warszawskich inwestycjach mieszkaniowych, wraz z metrażami i cenami. A szukujący projektu domu jednorodzinnego otrzymają Katalog „Murator PROJEKTY DOMÓW”.

Nie tylko targi

Targi mieszkaniowe na Torwarze zawsze mają bogaty program towarzyszący. I tym razem nie zabraknie wykładów i warsztatów z dziedziny prawa, omawiających m.in.: umowy deweloperskie w świetle ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, rachunek powierniczy, instytucję księgi wieczystej, funkcjonowanie i zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi czy dotyczących zasad kupowania nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym. Będzie można także wziąć w debacie publicznej „Czy dom pod miastem cenowo wciąż jest alternatywą dla mieszkania w mieście, czy może na odwrót” - temat o tyle ciekawy i na czasie, bo ci, którzy swego czasu wyprowadzili się z miasta, coraz częściej decydują się na powrót. Debatę poprowadzi Marek Wielgo, dziennikarz Gazety Wyborczej specjalizujący się w tematyce mieszkaniowej.

W strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl i wielu punktach doradczych konsultanci będą odpowiadać m.in. na pytania dotyczące finansów, prawa, wyceny nieruchomości, budowy domu, architekci podpowiedzą jaki projekt wybrać, jak urządzić wnętrze czy na czym polega poprawna aranżacja zieleni. Osobom z negatywną historią kredytową będzie pomagał w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej doradca specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach.

Równolegle z Targami Mieszkaniowymi Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami organizuje Festiwal Wiedzy o Nieruchomościach, w ramach którego zaplanowano warsztaty, szkolenia, konferencje i seminaria dla pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomościami, rzeczoznawców, deweloperów, przedstawicieli branży ubezpieczeniowej, instytucji państwowych i dziennikarzy.

Targi mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE (sobota 3.03 - niedziela 4.03), których organizatorem jest Murator EXPO, czynne będą w godzinach: 10.00 – 17.00, wejście na Torwar od ul. Łazienkowskiej 6a.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej