Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku

2020-01-20 16:34
Ergo Arena, Gdańsk/Sopot
Autor: Marcin Gadomski Ergo Arena

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich spotkań poświęconych nieruchomościom. Kolejna ich edycja, pierwsza w roku 2020, odbędzie się ostatni weekend lutego (22 i 23 lutego) w ERGO Arenie. Targi patronatem objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Wstęp wolny!

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE będą gościćw Trójmieście po raz piętnasty. To największa tego typu impreza w regionie. Jak co roku odwiedzający Ergo Arenę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków, czy architektów wnętrz. Swoją obecność zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in.: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.

Bogatą ofertę mieszkaniową z Trójmiasta i okolic uzupełni obecność firm oferujących usługi z dziedziny architektury wnętrz i finansowania inwestycji mieszkaniowych. Wszyscy eksperci, w swoich targowych stoiskach udzielać będą indywidualnych, nieodpłatnych konsultacji. Zainteresowani będą mogli także bezpłatnie korzystać ze spotkań i warsztatów w salach wykładowych. To będzie również potężna porcja wiedzy sprawdzonej w praktyce przez Stowarzyszenie Mieszkanicznik. Specjaliści Stowarzyszenia na spotkaniach omówią najważniejsze kwestie dotyczące zakupu mieszkania na wynajem, a przede wszystkim te dotyczące umowy najmu.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku
Autor: Murator EXPO Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku

Z badań prowadzonych przez Murator EXPO na trójmiejskich targach wynika, że wybierając ofertę mieszkaniową potencjalni nabywcy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na lokalizację nieruchomości, a przede wszystkim jej skomunikowanie z miastem i odległość od centrum. Poszukujący własnego M niemalże w równiej mierze rozpatrują cenę metra kwadratowego jak i jego powierzchnię. Kupujący zwracają również dużą uwagę na opinię oraz markę, jaką cieszy się na rynku deweloper. W większości przypadków nabywca jest nawet skłonny zapłacić za mieszkanie więcej, ale kupić je od pewnego, mającego pozytywny wizerunek oferenta.

Wart jeszcze zarekomendować jedno z targowych wydarzeń – w sobotę 22 lutego, o godzinie 14.15 odbędą się warsztaty dyskusyjne pod hasłem: „Mieszkać w Trójmieście – główne kierunki rozwoju nowego programu mieszkaniowego”, których celem jest przedstawienie głównych, aktualnych tendencji rozwoju urbanistycznego metropolii. To przybliży zainteresowanym całe spektrum zagadnień wiążących się z podjęciem decyzji o zamieszkaniu w konkretnej lokalizacji. Partnerem merytorycznym tego spotkania jest Towarzystwo Urbanistów Polskich.

- Kwestia wyboru miejsca zamieszkania – szczególnie jeśli planujemy zakup nieruchomości – jest decyzją niezwykle istotną. Pod uwagę wziąć musimy wiele czynników, zarówno związanych z samym miejscem (jak lokalizacja, charakter bliższego i dalszego otoczenia, bezpośrednia dostępność do usług) jak i z dojazdami do szkoły, pracy czy usług czy też z charakterem otaczającego krajobrazu – w tym widokami roztaczającymi się z okien czy dostępnością terenów rekreacyjnych. Uwarunkowań tych jest dużo, przy czym każdemu z nas zależeć może na innych cechach wybranej lokalizacji. Dlatego też staranna analiza wszystkich tych kwestii – niezależnie od ceny, metrażu czy momentu oddania danego mieszkania do użytku – powinna stać się naturalnym elementem procesu podejmowania decyzji. Pamiętać trzeba także iż decyzje te są często podejmowane raz na całe życie (a przynajmniej na bardzo długi czas), angażując nierzadko wszystkie nasze oszczędności - wyjaśnia prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens, przewodniczący Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
22-23 lutego 2020 (sobota-niedziela)
ERGO Arena
Plac Dwóch Miast 1

Dla gości targów czeka bezpłatny katalog „Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe”.

Więcej o targach i programie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej