Targi Książki i Mediów VIVELO 2024. Znamy datę przyszłorocznego wydarzenia!

2023-10-31 11:11

Targi Książki i Mediów VIVELO, których organizatorem jest spółka TIME SA, odbędą się w 2024 roku po raz drugi. Wiadomo już, że przyszłoroczną edycję targów VIVELO zaplanowano na 16 - 19 maja. Miejscem spotkania ponownie będzie PGE Narodowy w Warszawie.

Spis treści

  1. Jaka była pierwsza edycja Targów Książki i Mediów VIVELO 2023?
  2. Targi VIVELO 2024 z nowatorskim forum dyskusyjnym
  3. Targi VIVELO 2024 nie tylko dla fanów książek

Jaka była pierwsza edycja Targów Książki i Mediów VIVELO 2023?

Podczas pierwszej edycji Targów Książki i Mediów VIVELO 2023 PGE Narodowy odwiedziło blisko 40 000 osób. Organizatorzy wykorzystali ok. 20 000 m² powierzchni PGE Narodowego, aby stworzyć 11 stref tematycznych, m.in. #spotkajautora, #booktok, #gaming, #lifestyle, #mamatatadziecko, #audio czy #japonia, na których odbyło się około 100 wydarzeń towarzyszących: pokazów, warsztatów, paneli i prezentacji.

Swoją ofertę licznie zaprezentowały wiodące wydawnictwa, jak również księgarnie, organizacje branżowe, platformy cyfrowe oraz media tradycyjne - prasa, radio. Wydzielona została również specjalna strefa dla agentów literackich.

W trakcie Targów VIVELO odbyło się ponad 550 spotkań z autorami. Pojawiły się najbardziej znane nazwiska: prezydent Aleksander Kwaśniewsi, Katarzyna Bonda, Katarzyna Kubisiowska czy Remigiusz Mróz. Na specjalne zaproszenie Targów VIVELO do Warszawy przylecieli m.in. Graham Masterton, Toshikazu Kawaguchi czy Harry Whittaker, syn Lucindy Riley.

Do spotkań pisarzy z fanami wykorzystano płytę główną, która była idealną przestrzenią dla sesji autografowych nawet najbardziej zasięgowych autorów.

Targi VIVELO
Autor: Materiał prasowy/Targi VIVELO

Targi VIVELO 2024 z nowatorskim forum dyskusyjnym

- Cieszymy się, że organizowane przez nas Targi Książki i Mediów VIVELO wpisały się w mapę kulturalną Warszawy. Naszym celem było stworzenie nie tylko unikalnej przestrzeni targowej, ale także nowatorskiego forum dyskusyjnego dla czytelników. I to się udało. Zarówno przedstawiciele branży, jak również twórcy, youtuberzy i influencerzy znaleźli dla siebie przestrzeń.

Celem wydarzenia na PGE Narodowym jest to, aby pokazać, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami. Wiele wskazuje na to, że książkę przyszłości będziemy nie tylko czytać, ale również doświadczać wieloma zmysłami, stąd nacisk na multimedialność wydarzenia - mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.

Druga edycja Targów Książki i Mediów VIVELO to również rozszerzenie programu dedykowanego profesjonalistom oraz zwiększenie potencjału biznesowego wydarzenia.

Targi Vivelo 2024

Targi VIVELO 2024 nie tylko dla fanów książek

Zaplanowane są nowe, atrakcyjne strefy tematyczne, bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej oraz młodych odbiorców literatury Young Adult. A także rozbudowanie strefy audio – z myślą zarówno o odbiorcach audiobooków/podcastów, jak również sektorze B2B – wydawcach, studiach nagrań, platformach streamingowych i producenci audio i wideo.

- Targi Książki i Mediów VIVELO to wydarzenie szyte na miarę, dostosowane do potrzeb i branży i czytelników. W roku ubiegłym widok blisko 40 000 odwiedzających upewnił nas w tym, że uwzględnienie w programie nowych technologii, gier, podcastów, literatury young adult i zaproszenie do współpracy internetowych twórców było dobrym posunięciem. W tym roku pójdziemy krok dalej - mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów. 

Do zobaczenia 16-19 maja 2024 roku!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej