Targi Kielce będa miały parking wielopoziomowy

2012-08-28 12:26
Targi Kielce będa miały parking wielopoziomowy
Autor: Targi Kielce SA Terminal zachodni - wizualizacja obiektu

Targi Kielce wybrały w przetargu firmę, która do końca 2013 roku wybuduje parking wielopoziomowy. Wykonawca zrealizuje zlecenie za ponad 40 milionów złotych.

W ramach przedsięwzięcia kosztem 40 mln 949 tys. złotych zostanie wybudowany parking wielopoziomowy na 500 miejsc postojowych wraz z systemem monitoringu. 

Przeczytaj również: Wielopoziomowy parking w Sanoku w budowie

Wybrany w przetargu wykonawca - Betonox Construction z Sopotu pokonał, m.in. takich rywali jak Skanska czy Polimex-Mostostal. Zamawiający - Targi Kielce podpisał umowę z wykonawcą 27 sierpnia. W ramach kontraktu spółka wybuduje również zachodni terminal wejściowy targów.

Targi Kielce i parking wielopoziomowy

Jak zapowiada inwestor - Targi Kielce konstrukcja obiektu ma być gotowa na wiosnę 2013 roku, tak by rozwiązał się logistyczny problem podczas planowanych na marzec 2013 roku Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Projekt prowadzony jest w ramach wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka, która możliwa jest dzięki podpisanemu aneksu do umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na budowę parkingu wielopoziomowego i terminala zachodniego oraz zagospodarowanie terenu.

Parking wielopoziomowy w etapach

Po zakończeniu targów rolniczych wykonawca ruszy z budową elewacji parkingu, którą w większości będzie tworzyła zieleń. Dzięki czemu, od zachodniej strony terenów targowych znajdować się będzie główne wejście do ośrodka. Parking wielopoziomowy i terminal mają być oddane do użytku na koniec 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej