Targi INSTALACJE i TCS 2014. Było dużo nowości! ZDJĘCIA

2014-04-24 12:45
INSTALACJE 2014
Autor: MTP Międzynarodowe Targi INSTALACJE i TCS 2014

Odbywające się w Poznaniu największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branży instalacyjnej, ciepła systemowego, zabezpieczeń, ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa oraz sektora mediów elektronicznych - Targi INSTALACJE oraz TCS 2014 - odwiedziło 24 200 zwiedzających. Było co oglądać, bo swoją ofertę zaprezentowało niemal 800 wystawców, którzy pochwalili się 500 produktami sygnowanymi jako NOWOŚĆ.

Podczas czterech dni tego branżowego spotkania na tegoroczną edycję złożyły się:

  • Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE;
  •  Targi Ciepła Systemowego TCS;
  •  Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX;
  •  Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO;
  •  Forum Technologii Cyfrowych POZNAŃ MEDIA EXPO.

INSTALACJE bogate w wydarzenia

Targi to nie tylko miejsce ekspozycji nowości rynkowych i nawiązywania efektywnych kontaktów biznesowych, ale także arena wymiany myśli i doświadczeń, dyskusji na najbardziej aktualne tematy oraz konkursowych zmagań profesjonalistów.

Po raz kolejny targom towarzyszył, czwarty już, Finał Mistrzostw Polski Instalatorów. Przez dwa dni trwały eliminacje, podczas których odnotowano ponad 300 startów (to o 1/3 więcej niż podczas ubiegłorocznych mistrzostw).. O tytuł mistrza walczyło około 100 montażystów. Zadanie finałowe podzielone było na 16 etapów i zaczynało się od przymocowania głowicy termostatycznej do zaworu termostatycznego grzejnika, następnie trzeba było poradzić sobie z zaworami, pompą, przewodem zasilania, uzupełnić ciśnienie w instalacji, by wreszcie triumfalnie wcisnąć przycisk zatrzymujący zegar mierzący czas wykonania czynności. Najlepszy okazał się Dariusz Piotrowski z czasem 1 minuta 47 sekund. Zwycięzca wyjechał z targów nowym Mercedesem Citan!
Ostatniego dnia odbyły się Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkół, w których uczniowie kształcący się na kierunkach związanych z tematyką instalacyjną, mogli spróbować swoich sił. Młodym Mistrzem Montażu został Kamil Maleszka z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, który wykonał zadanie w czasie 2 minut i 58 sekund.

Podczas targów odbyła się II Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, której tematyka dotyczyła m.in. szeroko pojęte innowacje w technice grzewczej, regulacje prawne i najnowsze informacje dotyczące energetyki prosumenckiej. Spotkanie zorganizowali wspólnie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Kolejnym wydarzeniem była konferencja pod hasłem „Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 roku. Czy jesteś na nią przygotowany?”. Jej organizatorem była Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), w spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób.
Trzy dni niekonwencjonalnych spotkań z odnawialnymi źródłami energii przygotowała redakcja GLOBEnergia we współpracy z targami INSTALACJE. W specjalnie wybudowanej czaszy eksperci przybliżali zagadnienia związane z nowoczesną techniką grzewczą, fotowoltaiką, wentylacją oraz skojarzoną produkcją energii.
Klub Instalatora - wspólne przedsięwzięcie Grupy SBS i Międzynarodowych Targów Poznańskich, po raz kolejny  odniósł sukces. Specjalnie zaaranżowany pawilon był przestrzenią integracji środowiska i rozrywki.

Złote Medale targów INSTALACJE oraz TCS 

Spośród nadesłanych przez producentów lub dystrybutorów zgłoszeń, Sąd Konkursowy o Złoty Medal MTP uhonorował 16 produktów:

- dwugazowy detektor typ GD – 8 (ALTER SA)
- zawór Energy Valve™ (BELIMO Automation AG)
- klimatyzator DAIKIN URURU SARARA (DAIKIN INDUSTRIES Ltd.)
- hybrydowa pompa ciepła DAIKIN ALTHERMA (DAIKIN INDUSTRIES Ltd.)
- ALEC – niskoenergetyczny system grzewczy (ATAG Vervarming Nederland B.V)
 - gazowe kotły kondensacyjne ATAG XL70, XL105, XL140 (ATAG Vervarming Nederland B.V)
- kolektor hybrydowy E-PVT2,0 (Energetyka Solarna Ensol)
- Hydronickpack 4.0 – moduł programu CAD (Fluid Desk)
- wysokotemperaturowa pompa ciepła solanka/woda Dimplex SIH 90TU (Glen Dimplex Deutschland GmbH)
- typoszereg pomp TPE z silnikami SaVer Motors (GRUNDFOS A/S)
- system ogrzewania podłogowowego SIGMA – LI – Premium (SIGMA-LI)
- palnik Pellas X Revo (Pellas X)
- modułowe grzejniki kanałowe REGULUS – system FRACTAL CANAL (Regulus SYSTEM Wójcik)
- WC KERAMAG 4U – miska ustępowa lejowa, wisząca typu Rimfree (KERAMAG)
- pompa ciepła EcoHeatPro (Tweetop)
- kompensator mieszkowy do rur preizolowanych (Zakład Elementów Sprężystych i Lotniczych)
Do 11 maja 2014 trwa konkurs o Złoty Medal – Wybór Konsumentów, w którym można głosować na najlepszy z nagrodzonych Złotym Medalem produktów. Więcej informacji na www.zlotymedal.mtp.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej