Targi Budowlane Murator EXPO - podsumowanie

2007-05-18 18:16

W ostatni weekend kwietnia 2007 roku odbyły się  VIII Ogólnopolskie Targi Budowlane Murator EXPO. Swoje wyroby i usługi zaprezentowało ponad 160 wystawców. Na warszawski Torwar przybyli zarówno inwestorzy indywidualni, jak i przedstawiciele firm budowlanych.

Targi Budowlane Murator Expo to największe tego typu wydarzenie na Mazowszu. Oferta wystawiających się tu producentów jest w szczególności skierowana do planujących budowę, budujących czy remontujących własny dom lub mieszkanie - od kredytu, przez projekt, do domu pod klucz. Ponadto, przestawiane są tu produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych. Zwiedzający mogą się zapoznać z ofertą producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracowni projektowych, firm wykonawczych i doradztwa technicznego, stowarzyszeń a także instytucji finansowo-ubezpieczeniowych.

Pierwszy dzień kwietniowych targów upłynął pod znakiem konferencji i debat. Warto w tym miejscu wspomnieć o poświęconej problematyce mieszkaniowej konferencji Kongresu Budownictwa pod hasłem "Ożywienie czy regres" z udziałem ministra budownictwa Andrzeja Aumillera i przedstawicieli Sejmowej Komisji Infrastruktury, a także debacie pod hasłem "Warszawa - tożsamość i przyszłość". Jak uwzględniając historyczny kontekst stolicy (lub też świadomie go ignorując), budować przyszłość miasta? Jaka tradycja powinna być uwzględniana przy tworzeniu nowej architektury i urbanistyki? W jakim stopniu mogą być kształtowane postawy społeczne jako wynik relacji między miastem i jego mieszkańcami - takie pytania stawiano sobie podczas piątkowego spotkania. Tego dnia można było również skorzystać z eksperckich porad w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych na inwestycje w przedsiębiorstwach oraz wziąć udział w szkoleniach z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki także z Funduszy Norweskich czy Systemu Zarządzania jakością w firmie wg wymagań norm ISO 9001:2001. Organizatorem tego panelu dla przedsiębiorców była firma GRANTRIM Doradztwo Europejskie.

Targom towarzyszył bogaty program edukacyjny. Mogli z niego skorzystać zarówno ci, którzy dopiero planują budowę własnego domu i chcą złożyć wniosek o kredyt, jak również zastanawiający się nad tym, jaki projekt wybrać, jakie są skuteczne sposoby wentylowania domów, w jaki sposób urządzić ogród, czy też jak wnętrzu nadać indywidualny charakter. Podczas imprezy odbyły się również pokazy i instruktaże. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy pokazali "na żywo" kompletne wykonanie połaci dachowej, a z kolei doradcy techniczni firmy Knauf zdradzili tajniki montażu ściany działowej oraz właściwego używania mas szpachlowych. Zainteresowani mogli poszpachlować - zobaczyć, w jaki sposób zrobić strukturę, jak połączyć dwie płyty, jak wyrównać ubytek w ścianie. Nie zawiedli się również ci, którzy szukali klejów do glazury, terakoty czy gresu. Przedstawiciele Greinplast Podkarpacie sp. z o.o. pomagali w wyborze materiałów do wykończenia systemów suchej zabudowy, klejów do płyt i gładzi gipsowych.

Targi odbyły się w dniach 27-29 kwietnia 2007 roku. Ich organizatorem był Murator EXPO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej