Szkolenie: Prawo Budowlane 2021 – zmiany i cyfryzacja procesu budowlanego

2021-08-02 14:07
Szkolenie deway
Autor: Deway

Tym razem zapraszamy na szkolenie online organizowane przez naszego partnera, firmę DEWAY. Szkolenie odbędzie się w trybie online, 8 września, w godzinach 9-15. Szkolenie szczególnie się przyda dla: pracowników działów inwestycji, pracowników administracji publicznej uczestniczących w procesie budowlanym, osób odpowiedzialnych za utrzymanie i eksploatację obiektów budowlanych, deweloperów oraz osób, które stosują przepisy prawa budowlanego w praktyce.

Czekają nas kolejne zmiany w cyfryzacji procesu budowlanego. Jeszcze w tym roku zostanie wprowadzony m.in. e-CRUB oraz Elektroniczny Dziennik Budowy. Podczas szkolenia eksperci wyjaśnią najistotniejsze aspekty formalnoprawne związane z procesem budowlanym, przekażą praktyczną wiedzę oraz przedstawią problematykę dotyczącą interpretacji przepisów objętych zmianami.

Szkolenie - Prawo Budowlane 2021 – zmiany i cyfryzacja procesu budowlanego

Kiedy: 8 września 2021r. – online; godz.: 9:00 – 15:00

Organizator: DEWAY, www.deway.pl

Agenda szkolenia Prawo Budowlane 2021 – zmiany i cyfryzacja procesu budowlanego

 • Zarys nowelizacji prawa budowlanego 2018-2021.
 • Kluczowe pojęcia w prawie budowlanym i ich znaczenie dla procesu budowlanego.
 • Tytuł prawny do nieruchomości na cele budowlane.
 • Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych (kiedy wystarczy zgłoszenie robót budowlanych, a kiedy wymagane jest pozwolenie na budowę – właściwe procedury po zmianach prawa budowlanego).
 • Odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego i obowiązek uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę, z uwzględnieniem nowych regulacji.
 • Wstrzymanie / wznowienie budowy, wygaśnięcie pozwolenia na budowę. Możliwość i tryb przeniesienia pozwolenia na budowę.
 • Obowiązki uczestników procesu budowlanego po zmianach prawa budowlanego.
 • Dokumentacja budowy, w tym dziennik budowy.
 • Przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego (kiedy wystarczy zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych, a kiedy wymagane jest pozwolenie na użytkowanie – właściwe procedury po zmianach prawa budowlanego).
 • Przepisy przejściowe i zarys planowanych zmian prawa budowlanego.
 • Cyfryzacja administracyjnego procesu budowlanego.
 • Pytania i panel dyskusyjny.

Szkolenie prowadzi radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Na co dzień doradza w obsłudze prawnej procesu budowlanego. Wspiera inwestorów oraz zarządzających nieruchomością w postępowaniach administracyjnych związanych z ustaleniem warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, uzyskaniem pozwolenia na budowę lub dokonaniem zgłoszenia robót budowlanych, jak również przystąpieniem do użytkowania wybudowanego obiektu. Reprezentuje uczestników procesu budowlanego w sporach sądowych i pozasądowych. Prowadzi wykłady i szkolenia dotyczące prawa budowlanego i umów zawieranych w procesie budowlanym, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz przepisów regulujących gospodarkę nieruchomościami.

Udział w szkoleniu jest odpłatny. Formularz rejestracji https://deway.pl/20210908_pb_onlinezgloszenie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej