Sympozjum PLGBC o życiu w zielonych budynkach

2016-10-18 11:44
Symoizjum PLGBC
Autor: PLGBC

W szóstym już z kolei PLGBC Green Building Symposium uczestniczyło blisko 200 osób. Dyskusja o zdrowiu i jakości życia w zielonych budynkach okazał się bardzo owocna.

6. edycja PLGBC Green Building Symposium odbyła się 5 października 2016 w warszawskim Kinie Praha. Tematyka spotkania skupiła się wokół zdrowia i jakości życia w zielonych budynkach – w tym roku organizatorzy główny nacisk w prezentacjach i dyskusjach położyli na wyraźne rozróżnienie między budynkami nowymi a modernizowanymi. Te ostatnie prezentowano również pod kątem optymalizacji kosztów ich certyfikacji.

Tematyka spotkania została podzielona na trzy bloki: Naturalnie od podstaw, Budynek do recyklingu oraz Certyfikacja istniejących budynków. Wśród głównych mówców znaleźli się Michael Pawlyn, jeden z pionierów bionaśladownictwa w architekturze i Rudi Scheuermann, ekspert w dziedzinie inżynierii fasad. Obrazowe prezentacje obu specjalistów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Podobnie jak dwa panele dyskusyjne, w tym jeden z udziałem przedstawicieli operatorów wszystkich systemów certyfikacji wielokryterialnych stosowanych w Polsce.

Tu można znaleźć prezentacje PLGBC Green Building Symposium 2016 >>

Konferencję zakończyło uroczyste ogłoszenie wyników 5. edycji konkursu PLGBC Green Building Awards oraz Business Mixer. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Zwycięzcy szóstej edycji tego konkursu to: Nestlé House przy ul. Domaniewskiej w Warszawie [projekt: Estudio Lamela, inwestor: Hines Polska], biurowiec Ericpol Software Pool przy ul. Sienkiewicza w Łodzi [projekt: Horizone Studio Darasz, Kisielewski, Strzeński, inwestor: Ericpol Sp. z o.o.], Mennica Legacy Tower przy ul. Pereca w Warszawie [projekt: Goettsch Partners, inwestor: Golub GetHouse], Ratusz Marszałkowski w Krakowie [projekt: KONSORCJUM Horizone Studio Darasz, Kisielewski, Strzeński & Małeccy Biuro Projektowe, inwestor: Regionalne Centrum Administracyjne „Małopolska”] oraz mata termoizolacyjna STEICO flex [producent STEICO CEE].

Organizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council).

Sympozjum PLGBC
Autor: PLGBC 6. edycja PLGBC Green Building Symposium
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej