Sympozjum PLGBC o życiu w zielonych budynkach

2016-10-18 11:44
Symoizjum PLGBC
Autor: PLGBC

W szóstym już z kolei PLGBC Green Building Symposium uczestniczyło blisko 200 osób. Dyskusja o zdrowiu i jakości życia w zielonych budynkach okazał się bardzo owocna.

6. edycja PLGBC Green Building Symposium odbyła się 5 października 2016 w warszawskim Kinie Praha. Tematyka spotkania skupiła się wokół zdrowia i jakości życia w zielonych budynkach – w tym roku organizatorzy główny nacisk w prezentacjach i dyskusjach położyli na wyraźne rozróżnienie między budynkami nowymi a modernizowanymi. Te ostatnie prezentowano również pod kątem optymalizacji kosztów ich certyfikacji.

Tematyka spotkania została podzielona na trzy bloki: Naturalnie od podstaw, Budynek do recyklingu oraz Certyfikacja istniejących budynków. Wśród głównych mówców znaleźli się Michael Pawlyn, jeden z pionierów bionaśladownictwa w architekturze i Rudi Scheuermann, ekspert w dziedzinie inżynierii fasad. Obrazowe prezentacje obu specjalistów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Podobnie jak dwa panele dyskusyjne, w tym jeden z udziałem przedstawicieli operatorów wszystkich systemów certyfikacji wielokryterialnych stosowanych w Polsce.

Tu można znaleźć prezentacje PLGBC Green Building Symposium 2016 >>

Konferencję zakończyło uroczyste ogłoszenie wyników 5. edycji konkursu PLGBC Green Building Awards oraz Business Mixer. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Zwycięzcy szóstej edycji tego konkursu to: Nestlé House przy ul. Domaniewskiej w Warszawie [projekt: Estudio Lamela, inwestor: Hines Polska], biurowiec Ericpol Software Pool przy ul. Sienkiewicza w Łodzi [projekt: Horizone Studio Darasz, Kisielewski, Strzeński, inwestor: Ericpol Sp. z o.o.], Mennica Legacy Tower przy ul. Pereca w Warszawie [projekt: Goettsch Partners, inwestor: Golub GetHouse], Ratusz Marszałkowski w Krakowie [projekt: KONSORCJUM Horizone Studio Darasz, Kisielewski, Strzeński & Małeccy Biuro Projektowe, inwestor: Regionalne Centrum Administracyjne „Małopolska”] oraz mata termoizolacyjna STEICO flex [producent STEICO CEE].

Organizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council).

Sympozjum PLGBC
Autor: PLGBC 6. edycja PLGBC Green Building Symposium
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej