Świadectwo energetyczne? Oblicz sam

2009-09-15 10:37

Energooszczędność istotna jest w kontekście globalnego ocieplenia i ściśle z nim związanego tematu emisji gazów cieplarnianych. Ciągłe podwyżki cen gazu, węgla i energii elektrycznej nie nastrajają optymistycznie. Wymuszają szukanie rozwiązań ograniczających zużycie energii. Jednym z nich jest budownictwo energooszczędne.

Tego typu budownictwo wymaga odpowiednich poświadczeń w formie świadectw energetycznych. Od początku tego roku, taki certyfikat określający jakie koszty związane są z utrzymaniem energetycznym danego budynku są elementem podstawowej dokumentacji przy sprzedaży lub wynajmie mieszkania i całej nieruchomości.

Jest już możliwość samodzielnego obliczenia świadectwa energetycznego własnego budynku. Agencja interaktywna Kompan.pl przygotowała na zlecenie inżynierów z firmy Modus Auditing zajmujących się certyfikacją energetyczną budynków stronę internetową: www.paszportenergetyczny.com/kalkulator. Tu znajdziemy specjalnie przygotowany kalkulator, przydatne narzędzie dla osób planujących sprzedaż lub kupno domu/mieszkania. Ta innowacyjna e-usługa w kilku krokach prowadzi użytkownika przez procedurę obliczeniową, a jest ona na tyle prosta, że każdy z nas samodzielnie może obliczyć świadectwo dla każdego budynku.

www.paszportenergetyczny.com/kalkulator
Autor: Kompan.pl

- Przygotowany przez nas kalkulator na podstawie szeregu danych, takich jak geometryczny kształt parteru i liczba okien oraz drzwi określa m.in. strefę klimatyczną, w której znajduje się nasz budynek, a kilka kroków dalej otrzymujemy konkretny koszt utrzymania energetycznego budynku – mówi Mateusz Ostachowski z Kompan.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej