Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej

2013-01-10 12:27
SPChB
Autor: SPChB

Jeden może niewiele, grupa daje siłę. Ta dewiza leży u podstaw każdej powstającej organizacji. Do podobnego wniosku doszli też producenci chemii budowlanej i założyli w 2012 roku Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej.

Chemia budowlana jest dzisiaj ważnym segmentem rynku materiałów dla budownictwa i tak jak inne grupy producentów musi dbać o zachowanie wysokich standardów produkcji i wykorzystywania swoich wyrobów. Może nie wszyscy producenci mają taką filozofię, ale właśnie również poprzez stowarzyszenia, rzetelne firmy chcą rywalizować z mniej rzetelną konkurencją.

Dlatego wśród najważniejszych celów, jakie postawiło sobie Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej (SPChB) jest m.in. propagowanie nowoczesnych technik i technologii, poprzez działalność edukacyjno-szkoleniową upowszechnianie wiedzy na temat chemii budowlanej oraz jej zastosowania, opiniowanie i doradztwo w zakresie programów rozwoju przedsiębiorstw z branży budowlanej, prowadzenie monitoringu dla branży chemii budowlanej. SPChB planuje, oczywiście, być platformą wymiany doświadczeń wśród swoich członków, będzie reprezentować ich interesy w kraju i za granicą.
Ważnym zadaniem jest inspirowanie oraz uczestnictwo w rozwoju normalizacji, certyfikacji i kontroli jakości wyrobów z obszaru chemii budowlanej, ale również podejmowanie działań dla ochrony interesów nabywców i konsumentów tej branży.

Do SPChB mogą przyłączać się firmy, ale również osoby indywidualne związane z branżą.
Do stowarzyszenia należą obecnie firmy: Basf, Cemex, Grace, Ha-Be, Mapei, MC-Bauchemie, PCC Rokita, Remei, Schomburg i Stachema. Do władz stowarzyszenia zostali wybrani: Tadeusz Wasąg (prezes zarządu), Krzysztof Kaczan (wiceprezes), Tomasz Moskal (sekretarz zarządu) oraz Michał Łojek i Zbigniew Karapuda. Bieżącą działalność SPChB koordynuje Biuro, którego dyrektorem jest Adam Karbowski. Tu więcej informacjii >>

Nowemu stowarzyszeniu w branży budowlanej życzymy sukcesów w realizacji postawionych sobie zadań i celów.

SPChB
Autor: SPChB Logo Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej