Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej

2013-01-10 12:27
SPChB
Autor: SPChB

Jeden może niewiele, grupa daje siłę. Ta dewiza leży u podstaw każdej powstającej organizacji. Do podobnego wniosku doszli też producenci chemii budowlanej i założyli w 2012 roku Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej.

Chemia budowlana jest dzisiaj ważnym segmentem rynku materiałów dla budownictwa i tak jak inne grupy producentów musi dbać o zachowanie wysokich standardów produkcji i wykorzystywania swoich wyrobów. Może nie wszyscy producenci mają taką filozofię, ale właśnie również poprzez stowarzyszenia, rzetelne firmy chcą rywalizować z mniej rzetelną konkurencją.

Dlatego wśród najważniejszych celów, jakie postawiło sobie Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej (SPChB) jest m.in. propagowanie nowoczesnych technik i technologii, poprzez działalność edukacyjno-szkoleniową upowszechnianie wiedzy na temat chemii budowlanej oraz jej zastosowania, opiniowanie i doradztwo w zakresie programów rozwoju przedsiębiorstw z branży budowlanej, prowadzenie monitoringu dla branży chemii budowlanej. SPChB planuje, oczywiście, być platformą wymiany doświadczeń wśród swoich członków, będzie reprezentować ich interesy w kraju i za granicą.
Ważnym zadaniem jest inspirowanie oraz uczestnictwo w rozwoju normalizacji, certyfikacji i kontroli jakości wyrobów z obszaru chemii budowlanej, ale również podejmowanie działań dla ochrony interesów nabywców i konsumentów tej branży.

Do SPChB mogą przyłączać się firmy, ale również osoby indywidualne związane z branżą.
Do stowarzyszenia należą obecnie firmy: Basf, Cemex, Grace, Ha-Be, Mapei, MC-Bauchemie, PCC Rokita, Remei, Schomburg i Stachema. Do władz stowarzyszenia zostali wybrani: Tadeusz Wasąg (prezes zarządu), Krzysztof Kaczan (wiceprezes), Tomasz Moskal (sekretarz zarządu) oraz Michał Łojek i Zbigniew Karapuda. Bieżącą działalność SPChB koordynuje Biuro, którego dyrektorem jest Adam Karbowski. Tu więcej informacjii >>

Nowemu stowarzyszeniu w branży budowlanej życzymy sukcesów w realizacji postawionych sobie zadań i celów.

SPChB
Autor: SPChB Logo Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej