Stowarzyszenie Polska Wentylacja przyjmuje już zgłoszenia do Nagrody PASCAL 2018

2017-11-27 10:44

Już po raz czwarty projektanci, architekci, inwestorzy oraz generalni wykonawcy mogą zgłosić projekt budynku do nagrody branżowej PASCAL, przyznawanej przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja.

Nagroda PASCAL 2018

Jesteś autorem innowacyjnego, nowatorskiego projektu wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia lub o takim słyszałeś? Wiesz, że w twoim środowisku zakończono budowę obiektu, w którym instalacje wykonano z pomysłem i inżynierską solidnością? Zgłoś się do Nagrody PASCAL 2018.

Organizator, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, zastrzega, że projekt powinien dotyczyć instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Musi być wykonany rzetelnie, cechować się innowacyjnością i wykorzystywać najnowsze technologie. Premiowane będą te inwestycje, w których uwzględniono kwestie związane z efektywnością energetyczną, komfortem użytkowników i jakością powietrza wewnętrznego. Zgodnie z regulaminem budynek powinien być oddany do użytku w 2016-2017 r. Musi być zlokalizowany na terenie Polski.

Projekty można zgłaszać do 15 grudnia 2017 r. Po tym terminie kapituła powołana przez zarząd Stowarzyszenia wybierze nominowanych. Spośród nich wyłoni laureatów, których nagrodzi jedyną w branży HVACR tak prestiżową nagrodą. Statuetki zostaną wręczone w czasie uroczystej gali branżowej 27 lutego 2018 r. w Warszawie. Kapituła nagrodzi trzy projekty wyróżniające się innowacyjnością  i pomysłowością, przyznając trzy równorzędne nagrody. Weźmie pod uwagę najważniejsze rozwiązania koncepcyjne, zastosowane technologie i parametry techniczne wpływające na energooszczędność, komfort  i ponadczasowość zastosowanych rozwiązań.

Jak zgłaszać?

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem pascal@wentylacji.org.pl. Należy podać nazwę obiektu, lokalizację, datę oddania do użytkowania, nazwisko projektanta instalacji oraz inwestora. Można zgłosić trzy obiekty. W dwóch zdaniach trzeba uzasadnić swój wybór. W odpowiedzi otrzymuje się Kwestionariusz zgłoszeniowy do wypełnienia.

W tym roku wyboru laureatów dokona kapituła w składzie dr. inż. Leszek Targowski, dr. inż. Tomasz Klinke, dr. inż. Piotr Bartkiewicz, wieloletni pracownicy Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Są to osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, działający niezależnie na wielu polach.

Stowarzyszenie Polska Wentylacja informuje, że Nagroda PASCAL nie wiąże się z żadnymi opłatami po stronie zgłaszającego. O wygranej decydują wyłącznie względy merytoryczne.

Nagroda Pascal
Autor: Stowarzyszenie Polska Wentylacja Statuetka Pascal 2018
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej