Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń ma 10 lat

2013-02-25 16:55
Europejskie standardy ETICS
Autor: SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), gdy powstawało, za swój główny cel postawiło sobie edukowanie profesjonalistów i konsumentów w zakresie prawidłowego wykonywania ociepleń budynków w systemie ETICS. Dzisiaj legitymuje się rzeszą ekspertów z tej branży, a to również dzięki temu, że do SSO należą najwięksi producenci związani z rynkiem ociepleniowym. 

Inicjatywy i projekty edukacyjne wspierające rozwój rynku ociepleń w Polsce SSO kieruje do różnych odbiorców,  począwszy od środowisk naukowych, administracji i profesjonalistów z branży budowlanej, na indywidualnych inwestorach i użytkownikach ocieplonych budynków kończąc.
– Z każdym rokiem dostrzegamy coraz większe zainteresowanie informacjami na temat prawidłowego stosowania technologii ociepleń, zwłaszcza w aspekcie budownictwa energooszczędnego. Staramy się odpowiadać na ten głód wiedzy i cieszymy się, że nasze działania spotykają się z dobrym przyjęciem. Dzięki temu możemy z satysfakcją świętować dziesięciolecie naszej organizacji – mówi Wojciech Szczepański, prezes zarządu SSO. – We wszystkich działaniach akcentujemy znaczenie kompletności systemów ociepleń, które zapewniają bezpieczeństwo i skuteczność ocieplenia oraz dają gwarancję producenta, w odróżnieniu od przypadkowo zestawionych na elewacji wyrobów różnych marek. To nasze najważniejsze zadanie.

SSO ma w swoim dorobku wiele specjalistycznych opracowań dotyczących systemów ociepleń, a wśród m.in. wytyczne wykonawstwa i odbioru robót ciepleniowych, instrukcję eksploatacji systemów ociepleń, zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS (External Thermal Insulation Composite System, czyli system ociepleń ścian zewnętrznych), wzór umowy na wykonanie ocieplenia czy poradnik „Ocieplenia od A do Z”. Stowarzyszenie zorganizowało też w minionym czasie bardzo dużo warsztatów oraz skierowanych do inżynierów budownictwa i inspektorów nadzoru. Od 2011 SSO partneruje TNS Pentor Poznań w syndykatowym badania rynku ociepleń, wspiera również inne branżowe projekty badawcze.
SSO aktywne jest także na arenie międzynarodowej. Jest współzałożycielem European Association for ETICS, europejskiej platformy współpracy krajowych i branżowych stowarzyszeń, która działa od 2008 roku.
Stowarzyszenie ma też swój profil na Twitterze, bo...
– Bardzo wysoko oceniamy kontakt z każdym, komu zależy na tym, by mieć dobrze ocieplony dom i dużą satysfakcję daje nam możliwość pokazania, jak ważne dla efektywności energetycznej budynków są systemy ociepleń – podkreśla  prezes SSO.
Z okazji pierwszego okrągłego jubileuszu wymieńmy firmy należące do Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska / Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

Jubileusz SSO
Autor: SSO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej