Stolica da praktykę przyszłym architektom

2009-08-13 14:00
Spotkanie dotyczące współpracy Urzędu Miasta Warszawy z Politechniką Warszawską miało miejsce 11 sierpnia 2009 r.
Autor: UM Warszawa Spotkanie dotyczące współpracy Urzędu Miasta Warszawy z Politechniką Warszawską miało miejsce 11 sierpnia 2009 r.

Wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak oraz dr inż. arch. Krzysztof Koszewski - prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 11 sierpnia 2009 roku rozmawiali o współpracy miasta z uczelnią. A chodzi o połączenie teorii z praktyką...

Podpisany przez władze miasta i uczelni list intencyjny to podstawa planowanego współdziałania Urzędu i studentów architektury Politechniki Warszawskiej - zwłaszcza w dziedzinie architektury i gospodarki przestrzennej. Współpraca w zakresie opracowań projektowych, służących zaspokajaniu potrzeb samorządu, ma angażować przyszłych inżynierów w aktywny udział na rzecz rozwoju Warszawy.

- Do całej sprawy podchodzimy merkantylnie. Nasza idea była taka, otóż w mieście przygotowywanych jest kilkanaście nieruchomości do sprzedaży. Aby je dobrze sprzedać istotnym elementem jest posiadanie warunków zabudowy. Nie ukrywamy, że przekazaliśmy uczelni adresy ok. 70 nieruchomości, które są realnymi polami do tworzenia i projektowania – podkreśla wiceprezydent Andrzej Jakubiak.

- Współpraca między nami a miastem jest możliwa. Mamy duży potencjał zarówno w studentach, jak i w kadrze naukowo-badawczej - mówi dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

List intencyjny został podpisany 29 lipca 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej