Stadion Widzewa w ramach PPP. Przetarg ogłoszony

2012-03-28 11:38
Stadion piłkarski widzewa, Łódź
Autor: JSK Architekci Sp.z o.o. Stadion piłkarski Widzewa w Łodzi - wizualizacja

Władze Łodzi wybudują stadion Widzewa. Magistrat chce zrealizować przedsięwzięcie w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) i w tym celu ogłosił przetarg na wyłonienie inwestora. Osoby zainteresowane przetargiem mogą składać propozycje do 7 maja. Dla miasta jest to pierwsza inwestycja prowadzona w trybie PPP. Stadion ma zostać wybudowany w niecałe trzy lata.

Władze Łodzi rozpoczęły przygotownia do realizacji inwestycji publicznej. Magistrat ogłosił 23 marca przetarg na wybór inwestora, z którym wspólnie wybuduje stadion piłkarski przy al. Piłsudskiego w Łodzi.

Przetarg - zakres

Przedmiotem postępowania jest wybór partnera, którego zadaniem będzie wybudowanie trzech trybun, ostatnią - główną trybunę wybuduje Miasto. Ponadto, po stronie Miasta będzie zapewnienie gruntu oraz przygotowanie terenu pod budowę. Koszt trybuny głównej to 101 mln złotych, a modernizacja dróg to 24 mln. Koszt całej inwestycji to 300 mln złotych. Przetarg odbywa się w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). Osoby, które chcą wziąć udział w przetagu, mogą składać propozycje do 7 maja, do godz. 11.00.

Przetarg - więcej informacji

Stadion piłkarski w systemie PPP

Przedmiotem przetargu będzie zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie oraz eksploatacja stadionu, który docelowo pomieści ok. 30 tys. miejsc siedzących, przestrzeń komercyjną i parking na 1200 miejsc postojowych. Stadion będzie miał podgrzewaną murawę oraz dodatkowe boisko treningowe z nawierzchnią trawiastą. W ramach projektu zostanie wybudowane zaplecze sportowe oraz przestrzeń biznesowa. Obiekt bedzie spełniał wszystkie wymogi UEFA i PZPN dla kompleksów 4 kategorii. Miasto przewiduje, ze stadion Widzewa zostanie wybudowany w ciągu 34 miesięcy od rozpoczęcia robót.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej