Stadion Widzewa w ramach PPP. Przetarg ogłoszony

2012-03-28 11:38
Stadion piłkarski widzewa, Łódź
Autor: JSK Architekci Sp.z o.o. Stadion piłkarski Widzewa w Łodzi - wizualizacja

Władze Łodzi wybudują stadion Widzewa. Magistrat chce zrealizować przedsięwzięcie w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) i w tym celu ogłosił przetarg na wyłonienie inwestora. Osoby zainteresowane przetargiem mogą składać propozycje do 7 maja. Dla miasta jest to pierwsza inwestycja prowadzona w trybie PPP. Stadion ma zostać wybudowany w niecałe trzy lata.

Władze Łodzi rozpoczęły przygotownia do realizacji inwestycji publicznej. Magistrat ogłosił 23 marca przetarg na wybór inwestora, z którym wspólnie wybuduje stadion piłkarski przy al. Piłsudskiego w Łodzi.

Przetarg - zakres

Przedmiotem postępowania jest wybór partnera, którego zadaniem będzie wybudowanie trzech trybun, ostatnią - główną trybunę wybuduje Miasto. Ponadto, po stronie Miasta będzie zapewnienie gruntu oraz przygotowanie terenu pod budowę. Koszt trybuny głównej to 101 mln złotych, a modernizacja dróg to 24 mln. Koszt całej inwestycji to 300 mln złotych. Przetarg odbywa się w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). Osoby, które chcą wziąć udział w przetagu, mogą składać propozycje do 7 maja, do godz. 11.00.

Przetarg - więcej informacji

Stadion piłkarski w systemie PPP

Przedmiotem przetargu będzie zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie oraz eksploatacja stadionu, który docelowo pomieści ok. 30 tys. miejsc siedzących, przestrzeń komercyjną i parking na 1200 miejsc postojowych. Stadion będzie miał podgrzewaną murawę oraz dodatkowe boisko treningowe z nawierzchnią trawiastą. W ramach projektu zostanie wybudowane zaplecze sportowe oraz przestrzeń biznesowa. Obiekt bedzie spełniał wszystkie wymogi UEFA i PZPN dla kompleksów 4 kategorii. Miasto przewiduje, ze stadion Widzewa zostanie wybudowany w ciągu 34 miesięcy od rozpoczęcia robót.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej