Stacja Warszawa Stadion ma pozwolenie na użytkowanie. WIDEO

2012-04-25 14:08
Stacja kolejowa Warszawa Stadion
Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Stacja kolejowa Warszawa Stadion

Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji Warszawa Stadion. Ciekawą zmianą w wyglądzie obiektu jest zadaszenie peronów, których stylistyka nawiązuje do architektury Stadionu Narodowego. Inwestycja będzie miała strategiczne znaczenie komunikacyjne podczas EURO 2012. Zobacz jak wygląda stacja po przebudowie.

Trwająca od marca 2011 roku przebudowa stacji kolejowej Warszawa Stadion została ukończona. Tym samym, mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Jaromir Grabowski wydał 24 kwietnia, pozwolenie na użytkowanie obiektu. Warto zaznaczyć, że warunkiem wydania pozwolenia było zobowiązanie inwestora (PKP), do wykonania słupów trakcyjnych do 2015 roku.

Stacja Warszawa Stadion jak Stadion Narodowy

Stacja kolejowa Warszawa Stadion, znajudująca się w pobliżu stadionu Narodowego kolorystyką, wykończeniem oraz elementami małej architektury współgra z elewacją stadionu. Przystanek PKP Warszawa Stadion jest przystosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się - na terenie stacji zamontowano ruchome schody i windy. Dodatkowo, stacja została wyposażona w wyświetlacze elektroniczne i system monitoringu.

Stacja kolejowa na EURO 2012

Inwestycja będzie miała kluczowe znaczenie podczas mistrzostw EURO 2012. Stacja Warszawa Stadion obok Dworca Warszawa Wschodnia, przyjmie najwięcej pasażerów dojeżdzających na mecze odbywające się na Stadionie Narodowym. Inwestycja pochłonęła 64 mln złotych. Generalnym wykonawcą był Bilfinger Budownictwo, który prowadził budowę we współpracy z Przedsiębiorstwem Agat. Inwestorem projektu były PKP. Dworzec kolejowy Warszawa Stadion jest częścią przedsięwzięcia polegającego na przebudowie linii średnicowej na odcinku podmiejskim Warszawa Zachodnia – Warszawa Rembertów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej